Порошенко звільнив від податків допомогу для ЧАЕС

26 травня 2015, 09:28

Якщо гроші витратяться "не за адресою", порушниками доведеться заплатити пеню

Президент України Петро Порошенко підписав закон про звільнення від оподаткування міжнародної технічної допомоги на Чорнобильській АЕС.

Реклама

Як пояснили в прес-службі глави держави, закон усуває прогалини в податковому законодавстві про особливості реалізації проектів міжнародної технічної допомоги на ЧАЕС.

Податковий кодекс доповнюється положеннями про відсутність необхідності реєстрації нерезидентів-виконавців проектів міжнародної технічної допомоги на Чорнобильській АЕС в податковому органі.

Також Кодекс доповнюється положенням про звільнення від оподаткування прибутку ДСП ЧАЕС та прибутку підприємств, отриманого за рахунок міжнародної технічної допомоги або за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" на період підготовки до зняття і під час зняття з експлуатації енергоблоків ЧАЕС, а також перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему.

У разі порушення вимог щодо цільового використання вивільнених від оподаткування коштів платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання з цього податку за підсумками податкового періоду, який припадає на таке порушення, та сплатити пеню, нараховану відповідно до Податкового кодексу.

Реклама

Як повідомлялося, Чорнобильський фонд "Укриття" був створений в 1997 році для надання Україні допомоги у зведенні об'єкту над зруйнованим реактором ЧАЕС. Загальна підсумкова вартість плану заходів на об'єкті "Укриття" оцінюється на рівні 2,15 млрд євро.

В тренді
Соняшникова олія по 60 гривень і "золоті" яйця: в Україні злетіли ціни на основні продукти

Новий безпечний конфайнмент, який має 110 м у висоту, 165 м в довжину, 260 м завширшки і важить більше 30 тис. тонн, є найбільшим пересувним наземним спорудженням в історії. Його будівництво триває з 2010 року на очищеній ділянці. Він складається з двох половин, які виведені на проектну висоту і сочленени.

Зараз споруду оснащують важкими підйомними кранами та іншою спеціалізованою технікою, після чого конфайнмент буде насунутий на пошкоджений реактор, що відбудеться наприкінці 2017 року. Термін експлуатації споруди – мінімум 100 років. Його конструкція дозволить у майбутньому демонтувати старе укриття і витягти радіоактивні матеріали, що містяться в ньому, а також провести операції з видалення відходів.

На даний момент вклади до Чорнобильського фонду "Укриття" внесли уряду 43 країн-донорів. На додаток до ролі розпорядника коштів ЄБРР виділив 675 млн євро з власних коштів на підтримку чорнобильських проектів.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти