Польща відмінила податок, які вигоди для заробітчан?

13 серпня 2019, 16:00

PR

Завдяки новим нормам, особи до 26 років отримуватимуть більш високу зарплату

З 1 серпня 2019 року в Польщі вступив в силу закон, що звільняє молодь до 26 років від сплати податків на дохід фізичних осіб (РІТ). Такий же закон вже існує у Франції, Бельгії та Чехії. Завдяки новим нормам, особи до 26 років отримуватимуть більш високу зарплату.

Як зазначає експерт з працевлаштування в Польщі, директор представництва в Україні компанії Ворк Лайф Володимир Ольоленко: "За підрахунками компанії з працевлаштування в Польщі – Ворк Лайф- особи до 26 років будуть отримувати на 1,20 злотого більше, ніж отримують зараз при мінімальній ставці в 14,70 злотого брутто. Це означає, що молодь буде отримувати на 10-15% більше, ніж особи старші 26 років".

Вигоди для заробітчан, котрі їдуть на роботу в Польщу, однозначно будуть, можливо не дуже захмарні, але відчутні в загальному заробітку. Робота в Польщі все більше приваблює молодь України, адже різниця навіть у мінімальній зарплатні велика, не говорячи про загальний рівень життя.

За даними польського правління, дію нового податкового закону відчують близько двох мільйонів осіб. Нульовий РІТ поширюється на молодь, яка працевлаштована як на основі трудових договорів (Umowa o pracę), так і договорів доручення (Umowa zlecenie).

З серпня до кінця 2019 року податок для осіб молодших 26 років перестане стягуватись тільки на основі отриманих від них заяв. Для цього достатньо роздрукувати (Oświadczenie podatnika do 26), вказати свої дані та віддати роботодавцю. Якщо цього не зробити, до кінця року податок продовжуватиме свою дію, але стягнені кошти повернуть на початку 2020 року після подачі працівником декларації про доходи (zeznanie roczne PIT).

А вже з 1 січня 2020 року з усіх працівників до 26 років РІТ автоматично перестане стягуватись, без заповнення спеціальних заяв.

Варто зазначити, що положення Закону про прибутковий податок для фізичних осіб не діє у разі отримання спадщини і пожертвувань.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти