Потяги в Росію зібралися скасувати, а правила грошових переказів перепишуть: підсумки тижня

11 серпня 2018, 10:23

Мінфін готує "облігації для народу", ціни на основні продукти підросли

Тиждень, що минаєзапам'ятаєтьсяукраїнцямгучнимизаявамиміністраінфраструктуриВолодимираОмелянапро скасуванняплацкартнихвагонівіпоїздіввРФ.Нововведеннядонового діловогосезонуготуєіМінфін-відомствоготуєтьсяорганізуватироздрібний продажоблігаційвнутрішньої позики(ОВДП)ізмінитиправилагрошових переказів.

Сайт"Сегодня"зібравТОП-5ключовихекономічнихтем тижня,новинипоякимвимоглипропустити
.

1. Скасування потягів в РФ

Реклама

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про плани закрити залізничне сполучення з Росією. ЯкпідкресливОмелян,заразмовайдевиключнопро припиненняпасажирськогозалізничного сполучення.

"Ми зараз розглядаємо варіант закриття залізничного сполучення з Москвою", - заявив Омелян в ефірі одного з телеканалів, відповідаючи на питання про збільшення кількості поїздів сполученням Львів – Москва.

При цьому в 2017 році поїзд Київ – Москва став найприбутковішим напрямком "Укрзалізниці". Цей маршрут отримав понад 150 млн гривень прибутку. Серед інших прибуткових маршрутів напрямки – Одеса – Москва і Київ – Одеса. Але в загальному пасажирські перевезення далекого прямування в 2017 році були для компанії збитковими. "Укрзалізниця" втратила понад 3,5 мільярда гривень.

Тому припинення залізничного сполучення з Росією буде економічно невигідним насамперед "Укрзалізниці", вважає експерт з економічного аналізу та транспортну інфраструктуру Українського інституту майбутнього Ярослав Пилипчук. Вся справа в тому, що тарифи на транзитні пасажирські маршрути в три-чотири рази вище, ніж по Україні
.

"Укрзалізниця"втратитьякразприбутковиймаршрут.Пасажири,якіранішеїздилипоїздамивРосію,простопересядутьнаавтобуси.Аскасуванняпасажирськихперевезеньтількизбільшитьзбиткипасажирськогосегмента "Укрзалізниці",якістановлятьблизько10 млрдгривеньна рік.Незрозуміло,чомуцеробитипотрібносьогодні,а нечотирироки тому.Якщоіприйматитакерішення,топотрібнопоказуватийогоекономічне обґрунтування,айого- немає",-додаєЯрославПилипчук.

Крімтого,дляскасуваннязалізничнихмаршрутівУкраїніпотрібноденонсуватизРФміжнароднідоговорипро партнерство,підписаніщев90-х.

Втім, "Укрзалізниця" буде виконувати всі решення, прийняті на державному рівні, відповіливзалізничнійкомпаніїназапит"Сегодня".Головниморганом,якийформуєізабезпечуєреалізаціюгеополітикувтранспортній сфері,єМіністерствоінфраструктури.

2. "Ні" плацкарту в Україні

Реклама

МіністерствоінфраструктуриУкраїнимає намірпротягомп'ятироківскасувати використання на "Укрзалізниці" плацкартних вагонів

"Ми хочемо, щоб плацкарти в Україні зникли. Ми вважаємо, що це можна зробити, особливо переходячи на формат денних поїздів. Ми постараємося це зробити протягом п'яти років", – заявив глава ведоства Володимир Омелян в ефірі одного з українських телеканалів.

Прицьомуміністрзазначив,що,подорожуючипоУкраїні,вінкористуєтьсяплацкартнимивагонами,незважаючинате,що"ценезручно".

3. ОВДП для народу

В.о. глави Мінфіну Оксана Маркарова заявила про спрощення процесу купівлі ОВДП населенням, аледеталімайбутньогоспрощенняпокиневідомі.Покивідомо лише те,щооблігаціїзбираютьсяпродаватичерездержавнийПриватБанк.

"Ми вже запустили такий продукт в ПриватБанку – ОВДП для населення. Продукт тестуємо в такому варіанті, як є (мінімальний обсяг операції – 1 млн грн), після чого запустимо в роздріб. Ще необхідні кілька нормативних змін для такого запуску", - розповіла Маркарова.

Зараз, як пояснив сайту "Сегодня" аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко, ця сфера ринку не особливо розвинена через незацікавленість банків у продажу таких паперів.

За словами фахівця, на даний момент будь-який громадянин може купити облігацію внутрішньої позики на вторинному ринку і замінити її на депозит. На ринку також можна купити облігації, які номіновані в долари і таким чином закрити питання з курсом гривні
.

Реклама

Але в цілому, якщо купівлю облігацій для українців спростять, це б посприяло стійкості гривні, підкреслює аналітик.

4. Грошові перекази по-новому

Мінфінвиніснапублічне обговоренняпосиленняконтролюзагрошовими переказамиукраїнців.Якщозаконопроектнабередостатнюкількістьголосівупарламенті,тонавітьпри переказі невеликої суми українцям доведеться вказувати свої дані.

Упояснювальнійзаписцізаконопроектузазначається,щойогоосновнамета-боротисязвідмиваннямдоходів.Найбільшжорстківимогиторкнутьсявеликихсум(від30тис.грн),якіукраїнцібудутьперераховувати,не відкриваючирахункивбанку.Такийпереказтребабуде"підкріпити"номеромісерієюпаспорта,ідентифікаційнимкодомінавітьінформацієюпро місцепроживанняякплатника,такіодержувачакоштів.

Якщосумабудеменше30тис.грн,доситьмінімальноїінформаціїпро людину,якапереказуєгроші(ПІБабоназваюридичної особи).

Безцихданихбанкам,поштовимвідділенням,кредитнимспілкам,компаніям,якіуправляютьактивами,інавітьломбардамхочутьзаборонитипереводитигроші.Запорушенняїм загрожуютьштрафи,якіМінфінпропонуєзбільшитивдесятьразів.Сьогоднізапорушеннязаконів,спрямованихнаборотьбузвідмиваннямкоштів,доведетьсязаплатитидо 3400грн,аза запропонованими правилами-до34тис.грн
.

5. Ціни на м'ясо і овочі

В Україні з початку 2018 року виросли ціни на м'ясо. Про цесвідчатьданіМіністерстваекономічногорозвиткуіторгівлі.

Реклама

Найбільш відчутним стало подорожчання яловичини. Тепер кілограм цього виду м'яса коштує в середньому 130 гривень, що на 16,4% більше, ніж було на початку року. Вартість свинини для українців піднялася на 10%. На ринку за кілограм цього м'яса просять близько 110 гривень. Практично незмінними залишилися ціни на м'ясо курки – в середньому близько 88 гривень за кілограм. Зростання з початку 2018 року склало 3,4%.

Крім м'яса, дорожчають і овочі. Так, з початку 2018 року ціни на капусту зросли на третину, до 5,7 гривень за кілограм. А на цибуля і зовсім стала дорожче в півтора рази. Тепер за кілограм цибулі доведеться віддати в середньому 11,5 гривні
.

В то же время, по данным Госстата, потребительские цены в Украине в июле 2018 года снизились на 0,7% по сравнению с июнем 2018 года – таким образом, в стране зафиксирована дефляция.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти