Майже 8 млн грн надійшло до бюджетів Полтавської області від "ДТЕК Нафтогаз"

2 березня 2018, 12:59

З 1 січня запрацював механізм законопроекту №3038

У Полтавській області заплатили першу ренту 2018 року за користування надрами для видобування газу. Сільські та районні ради, до чиїх бюджетів надійшли кошти, вже планують проекти з будівництва, енергоефективності та поліпшення інфраструктури.

З 1 січня запрацював механізм законопроекту №3038. Відповідно до закону, до місцевих бюджетів перераховується 5% ренти за користування надрами від видобутку нафти і газу.

Майже 8 млн грн вчора надійшли на рахунки області, стверджує голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Перше підприємство, яке виплатило ренту – "ДТЕК Нафтогаз". Компанія видобуває природний газ в трьох районах Полтавської області: в Миргородському районі (Савинцівська сільська рада), Шишацькому районі (Ковалівська сільська рада) та на території Мачухівської ОТГ (Полтавський район).

Площа нафтогазового родовища на території Мачухівської ОТГ – 19,2 кв. км. Свердловини знаходяться на глибині більше 5 тис. м. Це родовище унікальне, оскільки має складні гірничо-геологічні умови розробки.

Мачухівська ОТГ вчора вже здобула перше рентне надходження до бюджету в розмірі 758 тис. грн. Її голова Валерій Білоконь переконаний, що ці кошти допоможуть громаді розвиватися:

"У наших планах – створити кілька нових інфраструктурних об'єктів і революційно змінити існуючі. Насамперед – підвищити енергоефективність навчальних закладів та медицини: замінити вікна, оновити енергетичні системи. Завдяки тому, що ми об'єдналися ще 2017 року, в розпорядженні громади залишається цілих 3% ренти. При цьому ці доходи – не єдиний шлях співпраці з "ДТЕК Нафтогаз" для нашої громади. Наприклад, Калашниковський будинок культури в більшій мірі ремонтують саме за їх рахунок в рамках програми соціального партнерства, яку район і селищна рада реалізує з компанією вже багато років ".

На території Шишацького та Миргородського районів розташувалося Семиренківське газоконденсатне родовище. Його площа – 158,8 кв. м, глибина свердловин – більше 5 тис. м. Свердловини знаходяться на території Савинцівської і Ковалівської сільських рад.

Голова Шишацької РДА Віктор Іваненко переконаний, що кошти від нафтогазовидобувного підприємства допоможуть розвивати медичну сферу:

"За січень 2018 року до району надійшло 2 млн гривень. Ми плануємо підвищити за їх рахунок якість медичних послуг – закупимо цифрове рентген обладнання, флюорографи. Їх загальна вартість 7,5 млн грн, кошти від ренти плануємо направити саме на це".

Зокрема, Ковалівська сільська рада за січень 2018-го отримала рентне кошти в розмірі 964 тис. грн – 11% їх нового річного бюджету з урахуванням рентних платежів. Для порівняння, без ренти річний бюджет села торік був 2,5 млн грн. Голова Ковалівської сільської ради Наталія Ніс має багато планів на ренту:

"Ми вирішили спрямувати кошти на три напрямки: енергозбереження, медицина і інфраструктура. Потрібно зробити капітальний ремонт приміщення дитсадка і замінити вікна на енергозберігаючі. Закупимо медичне обладнання до амбулаторії, зокрема електрокардіограф. Ремонт доріг – теж на порядку денному. Це якщо говорити про 2018-й".

Зазначимо, що в рамках соціально-економічного співробітництва з "ДТЕК Нафтогаз" Ковалівська сільська рада реконструювалав частина водопроводу 2017 року і забезпечила водою 3 вулиці села. Цього року планують забезпечити водою всю територію саме за рахунок ренти.

Доходи від ренти в Савинцівській сільській раді становили 340,5 тис. грн. Її голова Олександр Тищицький планує за рахунок цих коштів поліпшити інфраструктуру населених пунктів:

"Уже незабаром передамо субвенцію до районного бюджету, щоб зробити капітальний ремонт нашої загальноосвітньої школи. Енергоефективність цього навчального закладу – завдання номер один".

Полтавська область – один з провідних регіонів, який забезпечує країну вуглеводнями власного виробництва. Тільки за минулий рік на Полтавщині видобули понад 42% українського газу і більше 11% сирої нафти.

Нагадаємо, 7 лютого 2017 року президент України Петро Порошенко підписав закон №3038, який 20 грудня 2016-го був ухвалений Верховною Радою.

Відповідно до закону, з 1 січня 2018 року рента, яку платять видобувні компанії за користування надрами, розподіляється наступним чином: 95% відраховуватиметься до загального фонду Державного бюджету України, а 5% за визначеною в законі формулою розподілятися до місцевих, районних та обласних бюджетів.

Децентралізація ренти передбачає наступний розподіл:

2% – обласний бюджет

2% – районний бюджет

1% – бюджет села (в разі, якщо створене ОТГ – 3% залишається в розпорядженні суспільства, до районного бюджету надходження не йдуть).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти