Чому зросли міжнародні резерви України: НБУ вказав чинники

6 серпня 2019, 19:53

Один з факторів – сприятлива ситуація на валютному ринку

Національний банк України (НБУ) назвав три чинники, які протягом липня визначали динаміку міжнародних (золотовалютних) резервів, що збільшилися до 1 серпня до 21,84 млрд доларів.

Реклама

Прес-служба регулятора вказала першим фактором сприятливу ситуацію на валютному ринку, яка виникла в результаті зростання інтересу нерезидентів до гривневих облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) і збереження позитивної цінової кон'юнктури для українського експорту і помірних обсягів імпорту.

"Ці фактори зумовили істотне перевищення пропозиції валюти над попитом і дали Національному банку поповнити міжнародні резерви завдякиінтервенціям на міжбанківському валютному ринку на загальну суму 1271,1 млн. Зокрема, 405,5 млн доларів були куплені під час здійснення інтервенцій на вибір кращого курсу і 865,9 млн доларів – за єдиним курсом", – йдеться в повідомленні.

Другий фактор, за інформацією НБУ, – операції уряду щодо управління державним боргом.

"У липні надходження від розміщення ОВДП, номінованих у валюті, становили 1005,6 млн доларів. Ці надходження майже повністю компенсували платежі уряду з обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті", – додали в прес-службі.

Реклама

У регуляторі також уточнили, що в липні такі витрати склали майже 1,02 млрд доларів в еквіваленті, з яких 941,3 млн доларів було направлено на обслуговування і погашення валютних ОВДП, а решта коштів – на виконання інших зобов'язань перед іноземними кредиторами і міжнародними фінансовими організаціями.

В тренді
Лоукостер SkyUp оголосив про "позапланові" рейси для заробітчан
SkyUp відкриє новий напрямок до Туреччини в грудні

Третім фактором стала переоцінка фінансових інструментів – зміна ринкової вартості і курсу гривні до іноземних валют. Минулого місяця їх вартість зменшилася на 56,6 млн доларів в еквіваленті.

Новини "Сьогодні" повідомляли, що в липні Нацбанк покращив прогноз щодо міжнародних резервів України. Центробанк очікує, що до кінця 2019 року резерви становитимуть 21,7 млрд доларів, за підсумками 2020 року – 22,8 млрд доларів, а до кінця 2021 року досягнуть 23 млрд доларів.

У прогнозі НБУ враховані також пікові виплати за держборгом, що припадають на ці роки. В уряді та Національному банку України вважають, що впоратися з ними країні допоможуть нові – більш дешеві – кредити. Водночас, за даними Міністерства фінансів, прогнозні платежі за держборгом за 2019 року становлять 487,96 млрд грн.

Реклама

           

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти