Чому дорожчають сигарети – експерти назвали причини

22 жовтня 2018, 07:40

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

До 2025 акциз на сигарети повинен скласти 90 євро за 1000 сигарет, тобто 1,8 євро за пачку

ВУкраїніпродовжуютьпридумуватинововведеннядлякурців.Якправило,ініціативиспрямованінате,щобпідвищитицінинатютюновівироби.УновомузаконопроектіКабмінзапропонувавзновузбільшитиакцизнуставкунасигарети,що,безумовно,позначитьсяінацінівиробів.

Нещодавномиписалипро те,що
в Раді зареєстровано сім законопроектів, які покликані врегулювати ринок тютюнової продукції тимчи іншимспособом.Так,одиніз законопроектів,якийшвидкоставгучним,документ№9085,пропонуєдодатковопроіндексуватиставкиакцизівнатютюновітаалкогольнівироби.

Реклама

Кабмін подав цей законопроект разом з держбюджетом на 2019 р. Документ повинен внести зміни до податкового кодексу та збільшити ставки акцизу в середньому майже на 9%. Наприклад, якщо ставка податку на тисячу сигарет з фільтром становила 2071 грн, то зараз пропонується підняти її до 2257,4 грн. Здавалося б, ці зміни не дуже значні, але, нагадаємо, що щорічно акциз на тютюнові вироби в Україні і так повинен рости на 20%.

Ще в минулому році уряд прийняв восьмирічний план підвищення акцизу. До 2025 р акциз на тютюнову продукцію в Україні повинен досягти європейського рівня, а отже, через це щорічно він підвищується на 20%. Згадаймо, що в 2017 р мінімальний акциз з однієї пачки сигарет становив 8,9 грн, але вже до 2025 року він повинен скласти 90 євро за 1000 сигарет, тобто 1,8 євро за пачку (за сьогоднішнім курсом це близько 58 грн).

В уряді ж відзначають, що такі підвищення потрібні для того, щоб перекривати темпи інфляції. Але, на думку експертів, це просто спроба по-швидкому наповнити бюджет, щоб закрити дірки, адже рівень інфляції в Україні набагато нижче
.

"У нас є зобов'язання перед Євросоюзом підвищити до мінімального роздрібного акцизу ЄС. І ми це робимо, виходячи з курсу. Підвищення було розбите десь на 23% в рік, і всі виробники прекрасно розуміли, що акциз підніметься. А це Кабмін ввів, щоб проіндексувати інфляцію. Ми побачили девальвацію гривні на 3%, а інфляцію на 8%. І для того, щоб дійти до європейського акцизу, нам потрібно орієнтуватися на курс долара або євро, але ніяк не на інфляцію", – розповідає в коментарі сайту "Сегодня" Олексій Дорошенко, генеральний директор української асоціації постачальників торговельних мереж.

Експертдодає,щобюджетупотрібнігроші,томубуввибраний тойваріант,якийможепринестивеликісуми.Віннаводить такийприклад:якбигривнявпалана15%,тоуряд орієнтувавсяб ненаінфляцію,анакурсвалют,виходячизтого,щобільше.

Більшдокладнопро те,щобудезцінаминатютюновівироби,читайтевматеріалісайту "Сегодня": Ціни на сигарети незабаром різко підуть вгору: причини і прогнози

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти