Перший ЕСКО-проект на ЦГЗК знизив витрати на електроенергію на 5,5 млн грн за рік

17 травня 2018, 14:35

За фактом річна економія електроенергії становила 52,3%, а в окремі місяці вона досягала 61%

Енергоефективні перетворювачі частоти за рік допомогли заощадити 52% електроенергії на роботі насосів Центрального ГЗК (ЦГЗК) Групи Метінвест. Устаткування було встановлено в рамках енергосервісного проекту з ДТЕК ЕСКО.

Реклама

ДТЕК ЕСКО спільно з Центральним ГЗК підвели підсумки року роботи першого енергосервісного проекту на підприємстві. У березні 2017 року на збагачувальній фабриці гірничодобувного підприємства ДТЕК ЕСКО профінансував і встановив "під ключ" 12 перетворювачів частоти виробництва швейцарської компанії ABB, які автоматично регулюють роботу електродвигунів.

Тоді передбачалося, що ЕСКО-проект на 25% підвищить енергоефективність насосних агрегатів і заощадить комбінату 2 млн кВт · год або 3 млн грн. Однак, за рік роботи проекту його результати перевершили очікування.

За фактом річна економія електроенергії склала 52,3%, а в окремі місяці вона досягала 61%. Частотники за 12 місяців роботи заощадили 3,4 млн кВт∙год електроенергії (що еквівалентно більш 3 тис. тонн викидів СО2) і зменшили витрати підприємства на електроенергію на 5,5 млн грн.

Економія, що перевищила прогнози, дозволить завершити енергосервісний контракт на рік раніше. Після цього нове обладнання перейде у власність ЦГЗК.

"Енергосервіс як механізм фінансування та виконання енергоефективних заходів "під ключ" з гарантованим досягненням економії активно застосовується в світі вже понад 30 років. В Україні ця послуга тільки розвивається, тому частіше можна почути про гіпотетичні і прогнозні результати ЕСКО-проектів. Проект на ЦГЗК показує, яку фактичну вигоду підприємство-замовник отримало за рік. Цю економію і надійну роботу обладнання можна, що називається, помацати", – сказав директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

Реклама

dtek_animated_infographic_1

"На старті проекту ЦГЗК профінансував лише 20% вартості нового обладнання і робіт. Решта 80% проінвестував ДТЕК ЕСКО, який взяв на себе всі ризики успішності проекту. Досягнуту економію ми з ДТЕК ЕСКО ділимо в пропорції 20/80. Інвестиції ЦГЗК за рік вже окупилися. Подальша економія стає для нас, по суті, прибутком", – поділився генеральний директор Центрального гірничо-збагачувального комбінату Дмитро Шевчик.

img_9743

"Перетворювачі частоти – це робот, який замінює людину, і, застосувуючи smart-технології регулює роботу насосів в автоматичному режимі. Датчики підказують роботу, коли збільшити або зменшити обороти електродвигуна насоса, в залежності від завантаження виробничої лінії. І за рік цей робот жодного разу "не втомлювався"- незважаючи на сувору зиму і раптово холодну весну. Обладнання працювало справно, як швейцарський годинник", – розповів начальник відділу енергоменеджменту Центрального ГЗК Максим Стрілець.

Наразі ДТЕК ЕСКО і ЦГЗК реалізують ще два ЕСКО-проекту – заміну 7 електродвигунів на сучасні енергоефективні та установку 10 частотних перетворювачів на насосні агрегати. Аналогічні проекти з технічного переоснащення насосного обладнання на електростанціях і вугільних фабриках ДТЕК також демонструють економію від 35 до 60% електроенергії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти