Перші виплати підвищених пенсій військовим: Гройсман назвав дати і суми

6 березня 2018, 23:24

У квітні військові пенсіонери отримають перерахунок за чотири місяці

Перші виплати підвищених пенсій військовослужбовцям почнуться вже в кінці березня, а перераховану пенсію за січень-квітень військові пенсіонери отримають у квітні.

Реклама

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці в Facebook.

"З другої половини березня Пенсійний фонд почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям. Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень", – пояснив глава уряду.

786876_03

Пенсії перерахують за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу (Міноборони, МВС та інші). Прем'єр-міністр підкреслив, що пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду.

Реклама

"Для перерахунку пенсій військовослужбовцям (крім осіб керівного і рядового складу органів внутрішніх справ) будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальне звання, відсоткова надбавка за вислугу років. При перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ будуть враховуватися: оклад за посадою, оклад за спеціальне звання, відсоткова надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія за січень 2016 року ", – уточнив Гройсман.

Він також нагадав, що пенсії будуть підвищуватися поетапно.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

"На першому етапі, починаючи з 1 січня 2018 року, пенсії для військовослужбовців підвищаться в середньому на 1500 грн. З 1 січня 2019 року пенсії зростуть в середньому ще на 750 грн. І з 1 січня 2020 року – ще в середньому на 750 грн" , – пояснив урядовець.

Таким чином, за його словами, за два роки військові пенсії зростуть приблизно вдвічі. Зараз середня пенсія військових становить 2898,41 грн.

"При перерахунку пенсій також враховані вимоги Закону" Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб "в частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до закону" Про Національну поліцію України ". Пенсії їм будуть перераховані з 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період. Тобто з 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії, а сума за попередній період їм буде виплачуватися починаючи з 1 січня 2019 року ", – зауважив глава уряду.

Реклама

В цілому, пенсії будуть переглянуті для 12 силових відомств. Підвищені пенсії повинні отримати майже 498 тис. осіб. У бюджеті Пенсійного фонду передбачено 7,8 млрд грн для підвищення військових пенсій.

Раніше заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір повідомив, що коштів державного бюджету України досить, щоб почати виплату оновлених військових пенсій.

За його словами, всі витрати на підвищення пенсій військовим будуть здійснюватися саме з держбюджету, а не з Пенсійного фонду. Тому, як зазначив Шамбір, додаткове податкове навантаження на роботодавців відсутнє.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти