Перераховані пенсії: кому і скільки додали

Формула для підрахунку пенсії тепер буде єдиною для всіх і в цьому – кардинальна відмінність від старої системи

На цьому тижні вже можна було бачити перші результати пенсійної реформи. Надбавку отримали більшість пенсіонерів. Дев'ять мільйонів, як і обіцяли в Кабміні. Хтось 500, а хтось і дві п'ятсот – все від стажу і роботи залежить. Якщо шахтар, і в забої працював – 10 тисяч отримай. Є ті, кому виплати не підвищили ... Чому, і на що розраховувати тим, кому на пенсію вже завтра?

Люди в черзі – помітно хвилюються. Ніхто з них не знає – яку пенсію отримає. Це нагадує їм лотерею.

Реклама

Одним – пенсію підвищують відразу на кілька тисяч гривень. Іншим – додають кілька сотень. А деяким – пенсію і зовсім не підняли.

В Україні – 12 мільйонів пенсіонерів. Дев'яти мільйонам з них – тобто більшості – пенсії підвищили. У цьому місяці в країні зріс розмір мінімальної пенсії – на сто сорок гривень – тепер вона становить 1452 гривні. Крім того – після прийняття пенсійної реформи – майже шести мільйонам людей провели осучаснення пенсій.

Ось дані Мінсоцполітики. У одного мільйона трьохсот тисяч людей – після перерахунку виплати збільшаться лише на двісті гривень. Ще майже стільки ж отримають надбавку в 200-500 гривень. Для майже двох мільйонів людей підвищення буде більш істотним – від п'ятисот до тисячі гривень. І ще для одного мільйона ста тисяч пенсіонерів – виплати зростуть більш ніж на тисячу гривень.

Реклама

Є люди, яким пенсії підвищили на чотири тисячі, на п'ять, і навіть на шість тисяч гривень. І це – зовсім не судді, депутати та прокурори – переконують в Кабміні. Прем'єр – на засіданні Кабміну – озвучує реальні приклади – як реформа вплинула на розмір пенсії енергетика, машиніста тепловоза, шахтаря.

А ось якраз суддям, прокурорам, депутатам, міністрам – всім тим, хто отримує спец-пенсії – виплати не підвищили ані на копійку. Пенсійна реформа цього не передбачає. Не підвищили пенсії і багатьом іншим категоріям – тим, хто виходив на заслужений відпочинок не по загальному закону – а на особливих умовах.

Всі вони можуть прийти в будь-яке відділення пенсійного фонду – і попросити порахувати – чи вигідно їм буде перейти на звичайну трудову пенсію. Якщо так – можна просто написати заяву і отримувати пенсію в новому розмірі.

Реклама

Формула для підрахунку пенсії тепер буде єдиною для всіх і в цьому – кардинальна відмінність від старої системи, каже міністр соцполітики.

Раніше людям, які давно вийшли на заслужений відпочинок, налічували пенсію, виходячи із застарілого розміру середньої зарплати в країні – 1200 гривень. І вже більше десяти років розмір пенсій не переглядали. Тому більшість – більше вісімдесяти відсотків українських пенсіонерів -отримували мінімальну пенсію. Розмір мінімалки – потроху зростав. А решта пенсії – ні. Це призвело до зрівнялівки – сорок років стажу у людини або всього п'ятнадцять – отримуй мінімалку.

Тепер – після прийняття реформи – при розрахунку розміру виплат -береться базова середня зарплата в три тисячі сімсот гривень. Це вже більш адекватна сума, яка відображає середню зарплату в країні за останні три роки. І вона застосовується до всіх – хоч двадцять років тому людина пішла на заслужений відпочинок, хоч тільки вчора. Найбільш істотне підвищення якраз і торкнулося саме тих людей, які пішли на пенсію давно. І всі ці роки лише спостерігали – як ціни ростуть – а їхня пенсія – ні.

Кількість стажу і розмір внесків, які відраховувалися із зарплати людини до Пенсійного фонду, тепер виключно від цього залежатиме розмір пенсії. Крім того – перерахунок пенсій буде проводитися і в наступні роки. Автоматично – виходячи із середньої зарплати і рівня інфляції в країні. Це – так само передбачено пенсійною реформою.

Крім того, відтепер в Україні скасували податок для працюючих пенсіонерів. У них вже не будуть забирати п'ятнадцять відсотків від пенсії. А людей, які змушені трудитися після виходу на заслужений відпочинок, в Україні півмільйона. Раїса Гончарова – одна з них. Працює в одній з лікарень Києва. Каже, на пенсію в півтори тисячі гривень прожити неможливо.

Пенсію жінка отримує на банківську картку. Ось – прийшла окрема СМС – їй додали 995 гривень. Каже, могло б бути і більше – за 53 роки стажу. Але і за це спасибі. Гроші витратить на ліки.

На підвищення пенсій – з держбюджету потрібна сума в шість мільярдів гривень – кожен місяць.

Сам міністр соцполітики запевняє – підвищення соцстандартів на зростання цін не вплине.

У будь-якому випадку – зарплати і пенсії будуть рости швидше, ніж ціни, запевняє Андрій Рева. Чи правий міністр – ми всі вже скоро зможемо побачити.

Нагадаємо, раніше Кабмін затвердив план з впровадження загальнообов'язкової накопичувальної системи пенсійного страхування, яка дозволить українцям накопичити собі на індивідуальну пенсію. "Сегодня" проаналізувала документ і вибрала з нього ключові дати.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти