Перехід на RAB-тариф стане новим поштовхом для великої приватизації гособленерго – Владислав Іноземцев

9 липня 2020, 10:55

Инна Бабур Инна Бабур

Без впровадження стимулюючого тарифу ці активи будуть дуже дешевими, вважає експерт

Реформа тарифоутворення для розподілу електроенергії призведе не тільки до оновлення енергосистеми, а й створить набагато більше можливостей для нових інвестицій як з-за кордону, так і з України і надасть новий поштовх до приватизації. Про це розповів старший науковий співробітник CSIS, економіст Владислав Іноземцев на вебінарі "The Challenge of Ukraine's Energy Security: Grid Modernization", організованому Міжнародним центром податків і інвестицій (ITIC) за підтримки Бізнес Ради "США – Україна" (USUBC).

Реклама

На думку міжнародного експерта, основне обгрунтування впровадження стимулюючого тарифу в Україні – поліпшення технічних можливостей української електричної системи і українських електромереж.

"Електромережі дуже застаріли і фактично знаходяться на межі краху. У найближчі роки в цей сектор необхідно вкласти мільярди доларів або євро. Для того, щоб адаптувати енергосистему до нових умов, які викликані зростанням відновлюваної енергетики", - зазначає Іноземцев.

Другим важливим аспектом переходу на нове тарифоутворення є стимуляція процесу приватизації. Експерт каже, що серед українських та іноземних інвесторів є зацікавленість у приватизації державних обленерго. Але без переходу на стимулюючий тариф, ці активи будуть дуже дешевими.

"Якщо методологія RAB реалізується, загальна ринкова вартість державних підприємств зросте. Якщо держава вирішить продати їх, вона зможе отримати в 10 разів більше грошей, ніж в нинішніх умовах", – каже експерт.

В тренді
Ринок палива – наскільки подорожчає бензин до кінця квітня
Реклама

Владислав Іноземцев каже, що впровадження RAB-моделі полягає в тому, щоб знайти свого роду механізм компенсації інвестицій. Експерт вважає, що RAB-тариф треба застосовувати до інвестицій в "старі" активи обленерго і до нових інвестицій.

"Уряд України протягом кількох років фактично пропонував застосовувати цей метод тільки до нових інвестицій, що не дуже ефективно. Енергетичним компаніям необхідні гроші для ремонтів, щоб модернізувати інфраструктуру мереж", - говорить економіст.

Нагадаємо, раніше член правління європейської асоціації ВСР E.DSO Руд Берндсен стверджував, що реформа RAB-тарифу повинна задовольнити споживачів і інвесторів і стимулювати інвестиції в електромережі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти