Перехід на нові номери банківських рахунків: Смолій розкрив деталі

23 січня 2019, 20:33

Зараз іде доопрацювання необхідного програмного забезпечення

Національний банк України очікує, що в другому кварталі 2019 року банки країни почнуть відкривати для клієнтів рахунки в іншому форматі.

Реклама

Про це повідомив глава НБУ Яків Смолій в інтерв'ю сайту "Сегодня".

"Ми плануємо в цьому році ввести міжнародний код ідентифікації клієнта IBAN. Зараз йде доопрацювання необхідного програмного забезпечення", – зазначив він.

За його словами, перехід на нові номери банківських рахунків скоротить час проходження платежу, підніме якість ідентифікації клієнта і дозволить уникати помилок в реквізитах рахунків.

Смолій уточнив, що діючі рахунки будуть розширені додатковою інформацією.

Реклама

"Той рахунок, який сьогодні є, стане складовою частиною IBAN. Сьогодні для здійснення різних міжбанківських трансакцій людині потрібно знати номер банківського рахунку, МФО банку, іншу інформацію. А новий, міжнародний код ідентифікації включатиме в себе всі ці дані: і номер рахунку, і МФО, і код країни", – пояснив він.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

Голова НБУ додав, що клієнтам, які вже мають рахунок, новий номер повідомлять працівники банку.

"У банк не потрібно буде йти. Банк може використовувати будь-який доступний канал для спілкування з клієнтом, щоб передати цю інформацію. Тобто людині може прийти СМС, може повідомлення електронною поштою, може бути використано мобільний додаток і т.д", – сказав він.

Детальніше читайте на сайті "Сегодня": Чому голова НБУ не носить банківські картки і як дізнатися свій новий номер рахунку: інтерв'ю з Яковом Смолієм..

IBAN (International Bank Account Number) – міжнародний номер банківського рахунку. Спочатку його введення призначалося для стандартизації міжбанківських розрахунків на території Євросоюзу. Зараз він застосовується і в інших державах світу.

Реклама

У липні 2018 року в НБУ анонсували, що перехід на IBAN почнеться з 2019 року. Планується, що до 2020 року застосування цього стандарту стане обов'язковим для всіх клієнтів банків України при здійсненні переказу коштів як в національній, так і в іноземній валютах. Для України IBAN буде складатися з 29 букв і цифр, в яких буде вказано: код країни, контрольний розряд, код банку, номер рахунку

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти