Пенсія 100 тис. на місяць? Переваги та ризики недержавних пенсійних фондів

5 травня, 02:01

Юлія Безпечна Юлія Безпечна

Багато українців вбачають у недержавних пенсійних фондах можливість для безбідної старості, однак ризики теж чималі

Понад мільйон українців вже відкладають гроші на старість й обрали для цього недержавні фонди. Адже, як прогнозують експерти, вже за 8 років, українець отримуватиме на заслуженому відпочинку лише п'яту частину середнього доходу.

Реклама

Скільки років і яку суму щомісяця потрібно відкладати, аби пенсія складала десятки тисяч гривень, з’ясувала журналіст новин "Сьогодні" Валерія Забірко.

Киянин Дмитро Крамаренко – один з тих, хто вирішив заощаджувати на старість самостійно і вже 13 років сплачує внески до недержавного пенсійного фонду, навіть до двох одразу. Вибір робив на основі власних критеріїв.

"Щоб фонд був численний, учасників було багато і щоб показники фонду були хороші. Якщо фонд перевищує на 2-3% інфляцію, то це хороший показник", – поділився Дмитро.

Щомісяця чоловік додає грошей на власний рахунок, а фонд інвестує їх на власний розсуд, наприклад, у державні облігації чи депозити, тим самим примножуючи вкладене.

Відео: Сьогодні

Яку пенсію можна отримувати

Фінансові аналітики кажуть, що раніше розпочати, то більшою буде сума майбутніх виплат.

"Якщо я в 30 років почав відкладати і нехай це 2800 гривень на місяць я відкладаю. То до 60 років я вкладу десь мільйон гривень. Трошки більше мільйона. І потім я можу ще 30 років отримувати цю пенсію, відсотки накопичені плюс саме тіло. І всі виплати за наступні 30 років будуть 40 мільйонів гривень. Тобто вклав мільйон – забрав назад 40 мільйонів до 90 років. А це, фактично, 112 тисяч гривень на місяць", – стверджує фінансовий експерт Любомир Остапів

Реклама

В національних недержавних пенсійних фондах уже понад мільйон вкладників. Це кожен 10-й офіційно працевлаштований українець.

"Я думаю, що років через 5-7 не менше ніж 30% переведуть свої активи до недержавних пенсійних фондів. Можливо, навіть більше", – переконаний Юрій Бурков, директор організації "Адміністратор пенсійного фонду "Центр персоніфікованого обліку".

Обережно – ризики

Відкладене нікуди не подінеться, бо система захищена законом. Ці кошти можна успадкувати. Але, звичайно, є ризик. І чималий – знецінення гривні. Адже, 100 тисяч гривень сьогодні і за 30 років – це дуже різні суми.

Цього року накопичувальну пенсійну систему планують вивести на загальнодержавний рівень. Вона не скасовуватиме звичну солідарну систему. Це будуть додаткові виплати.

"Це для того, щоб збалансувати і надати людям інструмент для гідного життя на пенсії. Щоб вони знали, що ось така в них буде пенсія, коли вони будуть самі зацікавлені, коли вони будуть мати свій власний рахунок, коли вони будуть зацікавлені в білій зарплаті, сплаті внесків", – каже міністр соцполітики Марина Лазебна.

Проте поки що законопроєкт відправили на доопрацювання. Оновлений документ внесуть до парламенту наступного пленарного тижня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти