Пенсії по-новому і зростання цін: як змінилося життя українців за тиждень

14 жовтня 2017, 09:00

Гривня потрапила в ТОП-5 стійких валют СНД, а Bitcoin побив всі рекорди

Найбільш обговорюваноюекономічною новиноютижня, що минаєстав вступвсилузаконупропенсійну реформу.Однак,крімпідвищенняпенсій,українцівсхвилювалозростанняцін.Запам'ятаютьсяцідніівізитомукраїнськоїделегаціїна чолізголовою Мінфінуів.о.голови Нацбанкунащорічні збориМВФіСвітового банкувстолиціСШАВашингтоні.

"Сегодня"зібравп'ятьнайважливішихекономічнихтем тижня
.

1. Пенсійна реформа вступила в силу

Реклама

"Провнесеннязміндо деяких законодавчих актівУкраїнищодопідвищенняпенсій",якийпочинаєпенсійнуреформувУкраїні,вступиввсилу11 жовтня.Пенсійнареформане передбачаєпрямогопідвищенняпенсійноговіку.Аледекому доведетьсявідкластивихідназаслуженийвідпочинок, оскількив Україні вводяться вимоги до страхового стажу. Крімтого,взаконіпрописано"осучаснення"пенсій.За фактом,цеперерахуноквсіхпенсійза новоюформулою-зурахуваннямпоказникасередньоїзатри рокизарплатиіновогокоефіцієнта.Розмір"осучаснених"пенсійбудерозраховуватисяіндивідуальнодлякожногопенсіонера – підвищення пенсій складе від 50 до понад 1000 гривень

Якзаявиввтойжеденьпрем'єр-міністрВолодимирГройсман,процеснарахуванняівиплатосучасненихпенсійвжепочався.Перераховуютьвсіпенсії"заднімчислом"-новісумибудутьнараховуватисяз 1 жовтня,не дивлячисьнате,щоРада невстиглаприйнятизаконвстрок.Той,хтоне встиготримативжовтніперераховану пенсію,отримаєжовтневудоплатувжевлистопаді-разомзосучасненоюпенсією.

2. В Україні вводять накопичувальні пенсії

Кабмін 11 жовтня схвалив план заходів щодо впровадження накопичувальної системизагальнообов'язковогодержавногопенсійногострахуванняна2017 – 2018роки.Цейплан,зокрема,передбачаєнеобхідністьвнесеннязаконопроектупро розміристраховихвнесківдо накопичувальної системи.

Докінця 2017плануєтьсярозробитиівнестидо парламентузаконопроектипро:
  • критерії відборунедержавнихпенсійнихфондів;
  • створенняумовдлявільногорухукапіталівівведенняновихфінансовихінструментівдляінвестування;
  • забезпечення прозоростідіяльностітазвітностісуб'єктівсистеминакопичувальногопенсійногозабезпечення;
  • удосконаленнявимогдо компаній,якіуправляютьпенсійнимиактивами;визначенняправилвідборутазмінинедержавногопенсійногофонду,вякомувраховуютьсявнески до накопичувальноїпенсійної системи.

До квітня2018 року вВерховнуРадуплануєтьсяподатизаконопроектипро гарантуванняправучасниківнакопичувальноїпенсійноїсистеми.До 1липня2018року владавжеповинназабезпечитивсінеобхіднідлязапровадження накопичувальноїсистемиумови,втомучислі,створитиінституціїтаопрацюватизаконодавчубазу.

В тренді
Українців попередили про нову аферу в Мережі: шахраї крадуть з картки всі гроші
Реклама

Накопичувальнасистемабудепрацюватипаралельноз існуючоюсолідарноюіпередбачає,щоукраїнцізісвоєї зарплатибудутьвідраховуватипевнусумунадержавнийрахунок.Зцьогорахункувонипотімбудутьотримувати"додаткову"пенсію.Зазбереження коштівнарахункувідповідаєдержава.Другийрівеньзапрацює,якщоВерховнаРада,крімужесхваленоїпенсійноїреформи,приймезаконопроектщодо впровадженняобов'язковоїнакопичувальноїсистеми.Заразвпарламентієваріанттакогодокумента-проектзакону№6677.Він пропонує зробити накопичувальні внески обов'язковими для українців молодше 35 років.

3. В Україні виросли ціни

Споживчі ціни в Україні у вересні виросли на 2%, іврічномувимірі(повідношеннюдоаналогічного періодуминулогороку)інфляціяза підсумками вересняприскориласядо16,4%-з16,2%за підсумкамисерпня.У порівняннізгруднем2016,інфляціядосягла10,2%,вийшовшизамежівстановленогоНацбанкомУкраїницільовогодіапазонув8%+/-2процентнихпунктинапоточнийрік.Через цеНБУможепогіршитисвоїінфляційніпрогнозинакінець2017 року.

У Нацбанкутакожпояснили зростанняінфляціїнасамперед, підвищенням цін на продукти, збільшеннямвитрат,атакождеякимпожвавленнямспоживчогопопиту.СиріпродтоваривУкраїніподорожчализарікна28%.

Якпізнішезаявивпрем'єр-міністрВолодимирГройсман,зростанняціннапродуктивУкраїніпов'язанезі збільшеннямобсягуекспорту.Прицьомуглаваурядувпевнений,щов 2018 роціситуаціявиправиться.

4. Україна веде переговори з МВФ

Українська делегація 12 жовтня почала роботу на зустрічах Міжнародного валютного фондуіСвітового банку у Вашингтоні.До складуофіційноїделегаціїувійшлиміністрфінансівОлександрДанилюк,заступник міністрафінансівЮрійБуца,першийзаступник міністраекономічногорозвиткуіторгівліУкраїниМаксимНефедовіпредставникиНаціональногобанкуУкраїни.ПрицьомувжевСША 13жовтняДанилюкзаявив,щоУкраїна має намір продовжити виконання програми МВФ, незважаючинаскладністьпереговорівпровиділення наступноготраншу.

НапередоднівізитуДанилюкадо ВашингтонаЗМІповідомляли,щовід цієї поїздки може залежати ціна на газ для населення в Україні.Зазначалося,щоМВФвимагаєпідвищеннятарифівдоринковогорівня,однакКабмінвважаєсвоєю принциповою позицієюзбереженнянинішньоїцінинагаз.

5. Змінились курси долара і Bitcoin

Заробочий тижденьгривнязміцниласядо доларана10копійок.Причомунайбільше зростанняукраїнськавалютапоказалавпонеділок-вівторок- перерваласядвотижневатенденціядо подорожчанняамериканськоївалюти.Докінця тижнягривнязновупочаласлабшати-вп'ятницюукраїнська валюта поступилась "зеленому" одразу 10 копійок.
 
Вціломузатретійквартал2017року гривнядевальвувалана1,6%.Втім,вересневіновинипокине зіпсувалирічнийстатистикигривніз початку року вона зміцнилася до долара на 2,6% і увійшла в ТОП-5 найміцніших валют СНД.
 
АосьпопулярнийBitcoinнацьому тижнібиврекордзарекордом.Вранці 13жовтнякурс криптовалюти вірос до 5 862 доларів, впершеперевищившипозначкув 5800 доларів.Минулийрекорд- 5170 доларів-бувзафіксований12 жовтня.Доцього5 000доларівбіткоінненадовгоперевищувавна початку вересня.НинішнійстрибокціннаBitcoinможебутипов'язанийзтим,щоурядКитаюзніме заборонунаопераціїіз залученняінвестиційза допомогоюкриптовалюти.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти