Пенсії, податки, акцизи і ціни: що змінилося за тиждень

24 листопада 2018, 09:00

Курцям доведеться розщедритися, але зате посилки не подорожчають

Щодобре,ащопогановприйнятомудержбюджетіна2019рік інаскількисамезростуть мінімальніпенсії-читайтевспеціальномуматеріалісайту"Сегодня"про головніекономічні подіїтижня, що минає.

Експерти назвали головні ризики держбюджету-2017

Реклама

Найважливіша подіявекономічному життікраїнинацьому тижні-звичайнож,прийняттяВерховною Радоюдержавногобюджетуна2019 рік.Правда,експертине впевнені,щоголовний кошторискраїнивдастьсяреалізувативповномуобсязі:вприйнятомуРадоюпроектдержбюджетуєпевніризики.До такоговисновкуприйшлианалітикиЦентруекономічнихстратегій(CES),які,власне,іперерахувалисайту "Сегодня" головні ризики бюджету на 2019 рік.

"У доопрацьованому проекті бюджету до другого читання в порівнянні з початковим проектом бюджету багато відносно невеликих змін, але всі вони – результат "великих бюджетних баталій" в парламенті. Уже який рік між першим і другим читанням уряд як майстерний ювелір знаходить додаткові ресурси – і доходи, і витрати збільшуються приблизно на однакову суму, так щоб не "постраждав" показник бюджетного дефіциту. Останній – "сакральна" цифра, погоджена з МВФ, її чіпати "не можна", - вважають експерти.

Вонивідзначають,щовцьомуроці"перекроювання"бюджетнихпоказниківпризвелодо збільшенняплануподоходах і видаткахдержавногобюджетуна17,7 млрд,тобто1,8%.

Заїхсловами,основніризикибюджету-2019такі:

з боку витрат:єризиктого,щовитратинафінансуваннясубсидійнедооціненівразіпідвищенняціннагаз;

з боку фінансування:недовиконаннявчастиніфінансуваннядефіцитучерез потребуврефінансуванняборгіві"занадтооптимістичні"очікуваннявідприватизації
.

Реклама

1542982586.4304

Втім,главаМінфінуОксанаМаркаровавважає,щов 2019 роцієшансиотримативідприватизації17 млрдгрн.

Нардепи знову вирішили наповнювати бюджет за рахунок курців

23 листопада Рада змінила Податковий кодекс. Авторизаконопроектувпевнені,щозбільшенняставокдозволитьзбалансуватибюджетна2019 рік.

Так,прийнятий у другомучитаннізаконопроект9260про підвищеннядеякихподатківізниженнялімітувартостібезмитнихпосилок."За"проголосували236народнихдепутатівпримінімальнонеобхідних226голосах.

Реклама

Рішенняприйнятовходітакзваного"бюджетногодня"(апофакту -ночі)впарламенті:щеввечері 22листопада Радавнеслазмінидо Бюджетного кодексуітеперзможепроголосуватипо державному кошторисуна2019 рік.ПрицьомудоходивідзміниПодатковогокодексувжеврахованівпроектібюджету-2019припідготовцідокументадо другого читання.

Так,парламентвирішивпідвищитиставкиекологічногоподаткунавикидипарниковихгазівв24,4рази-до10гривеньзатонну;ставкиподаткунакористуваннянадрамидлявидобуткузалізноїрудина0,8%;ставкиподаткунакористуваннянадрамидлявидобуткунафтина2%ірентнуплатузакористуваннялісомна50%.

Найгіршановинаочікуєкурців:ставкиакцизногоподаткунатютюновівиробитепервиростутьщена9%
.

В тренді
Які продукти дорожчають в Україні? Ми перевірили цінники в супермаркеті

photo_2018-11-08_14-24-00

Крімтого,змінюютьсяправилаввезенняміжнароднихпосилоквУкраїну.Підприємствапоштового зв'язкуідоставкистануть"податковимиагентами".Цезобов'яжепоштовиківз 1 січня2019рокуплатитиПДВвідіменіодержувачапосилки,вартістьякоїперевищує150євро.Аз 1 липня2019року мінімальнавартістьпосилок,якабудеобкладатисяПДВ,зменшитьсядо100євро.

Нагадаємо,такожобговорюваласяідеяобкласти20%податкомміжнародніпосилки,вартістьякихперевищує22євро.Ранішецейдокументвжезнімали з порядку денногочерез те,щосуспільне невдоволенняцимподаткомвикликалоширокийгромадськийрезонанс.

Пенсія виросте, але не набагато і не для всіх

Реклама

Є й хороші новини: мінімальна пенсія в Україні виросте на 62 гривні. Про цезаявиввіце-прем'єр-міністрУкраїниПавлоРозенко,передаєпрес-службауряду.

"З 1 грудня цього року прожитковий мінімум і мінімальний розмір пенсій зросте до 1497 гривень. Відповідний перерахунок буде здійснено також всім пенсіонерам, розмір пенсій яких залежить від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб", - зазначив Розенко.

Зараз мінімальна пенсія в Україні становить 1435 гривень. Тобто зростання складе всього-на-всього 62 гривні.

Наступне підвищення пенсій розпочнеться з 1 січня 2019 року. Воно торкнеться, в першу чергу, військових пенсіонерів. Масова індексація пенсій запланована на березень-2019. Як зазначив Розенко, за результатами цього підвищення виплати пенсіонерам зростуть на 12-17%
.

Зростанняпрожитковогомінімумузапланованоівпроектібюджету-2019.Передбачається,щопрожитковиймінімумбудепідвищуватисядвічі:з 1 липня2019рокудо 1936грніз 1 грудня-до 2027грн.

Потрібновідзначити,щовМВФзадоволенітим,яквУкраїніпросуваєтьсяпенсійнареформа.ЯкзаявлявглавамісіїРонванРоденназустрічізміністромсоцполітикиУкраїниАндріємРевою,реформадаєочікуванірезультати.

В Кабміні розповіли, чому дорогий газ для населення – це добре

Кабмінрозрахувавекономічнийефектвідзростаннятарифівдлянаселення:виявляється, підвищення ціни на газ принесе бюджету мільярди гривень.Про цейдетьсявпроектізаконупро держбюджет-2019,якийбув прийнятийРадоювнічна23 листопада.

"Додатковий ресурс становить 9 млрд гривень за рахунок підвищення ціни на газ для забезпечення побутових споживачів і виробників теплової енергії за рішенням уряду", - йдеться в пояснювальній записці до проекту закону.

Нагадаємо, що ціни на газ для населення в Україні підвищилися з 1 листопада. Така вимога передбачена постановою Кабінету міністрів від 19 жовтня 2018 року № 867.

В "Нафтогазі" підрахували, що кінцева ціна газу для населення тепер становить 8548,92 грн за тисячу кубометрів. В цей тариф вже включена вартість доставки газу і його розподілу, а також ПДВ. Ці тарифи залишаться без змін до кінця нинішнього опалювального сезону, тобто до весни 2019 року.

Якщо до підвищення ціни на газ для населення кубометр газу коштував 6 гривень 96 копійок, то з 1 листопада ціна виросте на півтори гривні – до 8 гривень 55 копійок. Так, якщо обігрів приватного будинку на 200 кубів газу в минулому році обходився в 1392 гривні, то в цьому році – вже на триста гривень більше
.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти