Пандемія може спровокувати рекордне безробіття: збиток сягне 3,4 трлн дол

19 березня 2020, 15:29

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Міжнародна скоординована реакція країн світу може зменшити негативний вплив пандемії

Пандемія коронавірусу може істотно вплинути на ринок праці, залишивши без роботи 25 млн осіб. Таких висновків дійшли у Міжнародній організації праці.

Реклама

За прогнозом МОП, який заснований на базі різних сценаріїв впливу коронавірусу на зростання світового ВВП, можливе зростання глобального безробіття становитиме від 5,3 до 24,7 млн осіб.

В організації вважають: якщо буде міжнародна скоординована реакція країн світу, як це було в умовах фінансової кризи 2008-2009 років, вплив пандемії на глобальне безробіття можна значно зменшити.

Серед заходів, до яких закликає організація, – розширення соціального захисту, підтримка робочих місць (короткочасна робота, оплачувані відпустки, інші субсидії), а також фінансові та податкові пільги, зокрема для малих і середніх підприємств.

Також МОП акцентує увагу на потребі кредитування і фінансової підтримки тих секторів економіки, які постраждають найбільше.

Реклама

"Падіння зайнятості означає також великі втрати доходів для працівників. Дослідження оцінює, що вони становитимуть від 860 млрд до 3,4 трлн дол. до кінця 2020 року. Це призведе до падіння споживання товарів і послуг, що, своєю чергою, вплине на перспективи бізнесу й економіки", – підрахували фахівці МОП.

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

Раніше сайт "Сьогодні" писав, що після того, як коронавірус рекордно обвалив європейський фондовий ринок, Європейський центральний банк повідомив про запуск програми з викупу цінних паперів приватного і державного секторів на загальну суму 750 млрд євро.

Посли ЄС узгодили впровадження інвестиційної ініціативи на 37 млрд євро, спрямованої на пом'якшення негативних наслідків пандемії коронавірусу для країн-членів.

У Goldman Sachs і Morgan Stanley вважають, що пандемія коронавірусу вже спровокувала світову рецесію. Навіть більше, рецесію у світовій економіці вже розглядають як базовий сценарій, який призведе до уповільнення темпів зростання світової економіки.

Всесвітня пандемія коронавірусу може тривати два роки, а заразиться інфекцією до 70% населення планети.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти