"Очікування не були виправдані": експерт про зону вільної торгівлі з ЄС

9 грудня 2016, 05:29

Олександр Литвин

Ціни на імпортні товари в Україні не знизилися, проте українські виробники поступово займають свою нішу на європейському ринку

Два роки тому Україна отримала права продавати свою продукцію в ЄС без мит. Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) дозволила українцям активніше завойовувати європейський ринок, а європейським підприємцям – український. Правда, очікування щодо зниження цін на імпортні продукти не були виправдані, а квоти стали бар'єром для українських виробників, розповідає аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко.

Реклама

"Згідно з даними Єврокомісії і виходячи із заяв заступника міністра економічного розвитку Наталії Микольської експорт продукції в ЄС за останній рік виріс на 5%, в цілому займаючи 37% в частці експорту всіх товарів України. Найбільше ми експортували продукцію АПК, а саме мед, овес, цукор, солод і пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, м'ясо птиці, пшеницю, кукурудзян4 і ячмінну крупу/борошно, зерно, повністю вичерпавши квоти по цих товарах. У цілому наші виробники нарощують експорт продуктів в країни ЄС, хоч і не значними темпами", – розповідає експерт.

В цілому угодою про зону вільної торгівлі з ЄС, Україні було надано тарифні квоти на 36 видів продукції які ми можемо продавати без будь-яких мит. Але в разі вичерпання квоти, до виробника вводиться стандартне мито. Так, вже за перші півроку з 36 запропонованих квот українці повністю вичерпали половину. Виходячи з цього, українські виробники не можуть повністю реалізувати свій експортний потенціал на ринку ЄС.

"Крім того, що нам надані недостатні квоти, додатково труднощі при експорті продукції в ЄС створює сертифікація товарів. На теперішньому етапі деякі українські виробники зуміли домогтися дозволів на продаж своєї продукції в Європу. Причиною цього, є низька якість наших товарів або її невідповідність європейським регламентам. Виходячи з цього, ми можемо побачити, що більшу частину структури експорту займає сировинна спрямованість наших товарів, а саме продукції АПК (зерно, овес, пшениця)", – розповідає експерт.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Також, за словами експерта, не виправдалося припущення про те, що на українському ринку буде засилля дешевих імпортних товарів.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти