"Маленький крок назустріч": що стоїть за новими транзитними умовами Росії для України

25 червня 2019 8:03

Євгенія Давиденко

Використання технології ГЛОНАСС не стане суттєвою перепоною для транзиту, переконаний економіст

Президент Росії Володимир Путін, поправками до указу про застосування спеціальних економічних заходів, підписаний через "недружні дії" України щодо громадян і юросіб РФ, послабив контрсанкціі. Таку думку сайту "Сьогодні" висловив доктор економічних наук, заступник директора Інституту міжнародних відносин Олександр Шнирков.

"Українські експортери, з точки зору РФ, ризикові: в Україні конфлікти, безпеку таких вантажів гарантувати ніхто не може <...> А це [поправки в указ. – Ред.] – маленький крок назустріч Україні. Мовляв, [транзит допускається] якщо такі вантажі простежуватимуться через систему ГЛОНАСС, якщо не буде ніяких відхилень, що не буде контрабанди, чи не буде якихось небезпечних використань", – сказав економіст.

Реклама

Обов'язкове використання системи ГЛОНАСС (російського аналога GPS), говорить експерт, особливо не ускладнить українських експортерів, які будуть здійснювати транзит товарів через РФ до Середньої Азії.

За його словами, рішення не дарма приймалося на тлі розмов про відновлення прав РФ в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

"Путін подивився, що ніяких зрушень не відбувається, потрібно вносити зміни в свою політику, якщо Європа робить маленький крок на зустріч Росії, відверто кажучи, в ПАРЄ, і Путін вирішив теж зробити крок", – зазначив Шнирков.

Ще одним фактором, що вплинув на рішення в Кремлі, були українські партнери із середньоазіатських країн.

Нагадаємо, 24 червня президент Росії Володимир Путін вніс поправки до указу про спецзаходи, згідно з якими автомобільний і залізничний транзит українських товарів через територію РФ до інших країн дозволяється за умови, що буде забезпечена простежуваність із застосуванням пломб на підставі технології ГЛОНАСС.

Реклама

Раніше новини "Сьогодні" повідомляли, що в 2016 році президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким обмежив транзит українських товарів через російську територію до Казахстану і Киргизстану. У грудні 2018 року він продовжив обмеження до 1 липня 2019 року.

Україна поскаржилася на дії Москви до Світової організації торгівлі (СОТ), оцінивши скорочення експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу тільки в першому півріччі 2016 року через такі дії РФ в 35,1%.

У квітні 2019 року в СОТ повідомили, що панель арбітрів винесла ухвалу на користь Росії у цій справі. В ухвалі сказано, що вони не виявили порушень РФ щодо її зобов'язань як за Генеральною угодою з тарифів і торгівлі 1994 року, так і за угодою про приєднання до СОТ.

Україна апеляції не подавала. При цьому в Мінекономрозвитку відзначили, що публікація висновків експертів СОТ про "надзвичайні обставини у міжнародних відносинах" є фактичним визнанням ще однією міжнародною організацією збройного конфлікту між Україною і Росією.


Нагадаємо, під час чергової прямої лінії, яка відбулася 20 червня, Путін прокоментував санкції проти Москви. Він дав зрозуміти, що Росія не зобов'язана виконувати вимоги Євросоюзу для скасування обмежувальних заходів, так як, на його думку, Москва ні з ким не сварилася:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти