Відтік працездатного населення з України досяг критичного рівня – Мінсоцполітики

18 квітня 2018, 18:13

За офіційними даними, за кордоном зараз працює близько 5 млн наших співвітчизників, за неофіційними, – до 8 млн

Відтік працездатного населення з України досяг критичного рівня. Про це заявила заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська.

За її словами, тільки з 2013 по 2016 з країни виїхало три мільйони економічно активних громадян. За офіційними даними, за кордоном зараз працює близько 5 млн наших співвітчизників, за неофіційними, – до 8 млн.

Якщо тенденцію не змінити, дефіцит кадрів буде загрожувати економічній безпеці України. Вирішувати цю проблему, кажуть в Радикальній партії, треба негайно, перш за все підвищуючи зарплати.

"Підвищення зарплат тягне за собою збільшення пенсій. Хто б що не говорив про пенсійну реформу, якщо мізерні зарплати, буде така ж мізерна пенсія. І молодь не хоче залишатися працювати, тому що вони знають, все життя пропрацюють, а пенсію матимуть копійчану. Тому єдина можливість, щоб були нормальні пенсії – це піднімати зарплати. Ми пропонуємо радикально міняти економічну політику. Заборонити взагалі торгувати сировиною за кордон. А навпаки зробити все, щоб сировина йшла в Україну. Переробляти її тут, створювати робочі місця", - сказав Олег Ляшко.

Як повідомлялося, українці стали менше пересилати грошей з-за кордону і більше – всередині країни, підрахували фахівці Національного банку. Але при цьому
кожен третій долар — це перекази з-за кордону, перш за всевіднашихзаробітчанвЄвропі.Аосьвідтіквалютизакордоннапорядокменше.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей
Експертивизнають,щотакевалютнепідживленнямаєвелике значеннядляекономікикраїниікажуть,щорегуляторне враховуєгроші,якіперевозять"вкишенях"іназарплатнихкартках.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти