Відносини України і РФ погано впливають на економіку всього СНД – Moody's

13 травня 2014, 10:05

Україну цього року чекає найбільший економічний спад в регіоні, вважають аналітики

Російсько-українська криза чинить стримуючий і негативний вплив на прогнози кредитоспроможності 8 країн СНД, які мають суверенні рейтинги міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service.

Реклама

"Економічні знижувальні ризики загострюються внаслідок тісних економічних зв'язків країн СНД з Росією, яка переживає зниження темпів економічного зростання", – відзначають аналітики Moody's.

Крім того, агентство відзначає посилення геополітичних ризиків на тлі відновлення давніх територіальних конфліктів, а також "підвищення ймовірності прямої конфронтації з Росією".

Moody's в середньому прогнозує скорочення ВВП Росії на 1% в 2014 році.

При цьому Україну очікує найглибша рецесія з усіх країн СНД – спад на 5-10% через внутрішню політичну невизначеність, політичні і економічні розбіжності з Росією, валютну кризу і кризу зовнішньої ліквідності. На думку аналітиків Moody's, референдуми про самовизначення у Донецькій і Луганській областях не привели до зниження політичної напруженості.

В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники
В тренді
Купити полуницю авансом. Скільки коштує українська ягода з теплиці та з грядки?
Реклама

Разом з тим економіку країн СНД підтримає відновлення в Євросоюзі, який є найбільшим торговим партнером цього блоку держав. Позитивний вплив робить і збереження цін на сировину на порівняно високому рівні. У зв'язку з цим інші шість країн СНД, які мають рейтинги Moody's – Азербайджан, Вірменія, Білорусія, Грузія, Казахстан і Молдова – продемонструють зростання ВВП в 2014 році. У Грузії та Білорусії темпи підйому, як очікується, посиляться порівняно з минулим роком. В Азербайджані, Вірменії, Казахстані та Молдові зростання економіки, ймовірно, сповільниться.

У 2015 році Moody's прогнозує посилення зростання ВВП у всіх країнах СНД слідом за відновленням в Росії (+2%) і підвищенням темпів зростання в ЄС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти