Скасування держмонополії на виробництво спирту: Зеленський дав добро

11 грудня 2019, 16:35

Президент підписав відповідний законопроєкт

Президент Володимир Зеленський підписав закон про лібералізацію в сфері виробництва спирту і скасування державної монополії на спиртову галузь. Про це свідчить картка документа на офіційному сайті Верховної Ради, в якій зазначено, що закон підписаний президентом.

Реклама

Законопроект № 2300 Верховна Рада ухвалила в другому читанні 3 грудня, документ був внесений на розгляд парламенту в кінці жовтня як невідкладний. Закон набуває чинності з наступного дня після опублікування і вводиться в дію з 1 липня 2020 року.

Закон передбачає скасування державної монополії "Укрспирту" на виробництво спирту. Мета такого кроку – виведення ринку з тіні. Передбачається, що виробляти спирт зможуть підприємства, які отримають відповідну ліцензію.

Крім того, документ передбачає повну лібералізацію експорту спирту з України. При цьому імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть здійснювати тільки уповноважені Кабінетом міністрів держпідприємства. Імпорт буде здійснюватися за ліцензією і не може перевищувати 10% обсягу виробництва спирту на підприємстві.

Реклама

Читайте також: "Укрспирт" продадуть: навіщо це потрібно і що буде з ринком

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Крім того, виробляти алкогольні напої для реалізації на території України до 1 січня 2024 року можна буде зі спирту, який має статус українського товару відповідно до Митного кодексу. Також закон до 1 липня 2021 року вводить зобов'язання щодо збереження робочих місць у розмірі 70% від штату на підприємствах, які підлягають приватизації.

Раніше економісти розповіли сайту "Сьогодні", що буде з цінами на спиртне після приватизації "Укрспирту".

За даними Офісу президента, за останні 10 років виробництво легального харчового спирту в Україні скоротилося в чотири рази. Водночас частка тіньового обороту харчового спирту зросла з 10% у 2007 році до 55% від загального споживання харчового спирту в країні в 2019 році.

В Україні монополістом в спиртовій галузі є державне підприємство "Укрспирт", створене на базі однойменного концерну в 2010 році. Кабінет міністрів послідовно виступає за приватизацію "Укрспирту", керуючись рекомендаціями Міжнародного валютного фонду.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти