Відключення Росії від SWIFT призведе до економічного колапсу – експерт

10 грудня 2018, 11:03

Дмитро Дубенський

Російська гібридна агресія спонукає Захід до радикальних заходів проти Кремля, зазначає економіст

У випадку відключенняРосіївідміжнародноїбанківськоїмережі SWIFTпризведедо фінансового колапсувросійській економіці,аРФне зможепроводитизовнішньоекономічніфінансовіоперації.

Реклама

Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповівекономіст  Андрій Новак .

"Розмови про можливість відключення Росії від системи SWIFT ведуться вже не перший рік, але зараз така ймовірність дуже зросла після подій на Азовському морі і в Керченській протоці. І світова спільнота вже готова ввести нову порцію санкцій проти РФ. Крім того, зараз оприлюднюються нові дані про те, що у Великобританії є підозри щодо загибелі ще двох осіб від хімічних отруйних речовин, за чим можуть знову ж таки стояти російські агенти. Це також додатково накрутить дуже сильно ситуацію (навколо агресії РФ, – Авт.). Тому ймовірність відключення Росії від системи SWIFT через такий комплекс нових фактів гібридної агресії в різних формах по відношенню до різних країн, дійсно може спонукати Захід до такого радикального кроку", – спрогнозував Новак.

Зайогословами,вразівідключенняРФвідсистемиSWIFT,це"призведедо фінансового колапсувРосії,і,хочаросіяниафішують,щоунихєаналогічнісистеми,алевониможутьвикористовуватисятількидлявнутрішніхпотреб".

"ДлязовнішньоекономічнихфінансовихрозрахунківвесьсвіткористуєтьсясамесистемоюSWIFT.ЯкщовонадляРосіїбудевідключена,цевкрайускладнитьвсеїїзовнішньоекономічніоперації.Цебудедужесерйознимударомпоросійській економіці",-додавексперт.

Нагадаємо,ранішеспецпредставникСШАпоУкраїніКуртВолкерзажадаввідРосіїзвільнитиукраїнськихморяків,захопленихвКерченській протоці, доРіздваабоНовогороку.Волкерпояснював,щоСШАіїхні західнісоюзникирозглядаютьрядваріантів,щобне допуститиновихпроявів"односторонньогоконтролю"РосіївзагальнихводахАзовськогоморя.

Зокрема,можливоюміроюєвідключенняросійськихбанківвідSWIFT.ЦясистемарегулюєтьсязаконамиБельгіїтаприскорюєміжнароднітранзакції,відправляючиплатіжнідорученняфінансовимінститутамврізнихкраїнах.

Реклама

РанішеУкраїнавжепросилавідключитибанкиРосіївідSWIFTчерезанексіюКриму.Цього не сталося,однакчерез санкціїдеякіросійськібанкизіткнулисязризикомвтратитидоступдоSWIFT,аджеправаминапрограмнезабезпеченнядляроботиз цією міжнародноюсистемоюрозрахунківволодієамериканськакомпаніяFinastra.

При цьому в РФ відразувирішилистворити свій аналог SWIFT, щобубезпечитибанківськусистемувідкраху.Уросійськомуцентробанкузапевняли,вжев 2015 роціаналогSWIFTвикористовувалидесяткимісцевихбанків.Обмінюватися повідомленнямиза допомогоюросійськоїсистемиможутьне тількибанки,алеікомпанії.


SWIFT-цеспільнотавсесвітніхміжбанківськихтелекомунікацій.ЗаденьчерезмережуSWIFTпроходятьплатіжнідорученнябільшніжна6 трлндоларів,внійберуть участь понад10тис.фінансовихорганізаційв210країнах.За статутомSWIFTвкожній країніспільнотистворюютьсягрупачленівігрупакористувачів.УРФїхоб'єднуєасоціація"РосСВІФТ".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти