Зупинка ТЕС через Нацплан із викидів поверне Україну в енергозалежність від Росії, – Плачков

28 грудня 2020, 18:26

Инна Бабур Инна Бабур

Держава повинна передбачити джерела фінансування і змінити терміни виходу енергоблоків у ремонти для екомодернізаціі

Примусова зупинка блоків теплоелектростанцій (ТЕС) для виконання вимог Національного плану зі скорочення викидів (НПСВ) створить дефіцит генеруючих потужностей в Україні, який доведеться покривати за рахунок імпорту електроенергії з Росії, Білорусі. Про це заявив голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков, повідомляє "Politeka".

Реклама

"Національний план затверджений на законодавчому рівні. І його потрібно або виконувати – як закон України, або треба переносити. Враховуючи те, що в цьому національному плані Україна на себе взяла дуже жорсткі зобов'язання щодо зменшення викидів, то для його виконання необхідно провести масштабну реконструкцію і модернізацію обладнання, в основному на теплових електростанціях, які оцінюються в мільярдах євро", – сказав Плачков.

За його словами, при реалізації Нацплану державі доведеться зупиняти енергоблоки ТЕС і вдаватися до імпорту електроенергії з Росії, Білорусі.

"На першому етапі ціни можуть бути низькими, для того, щоб "Інтер РАО" і "Біленерго" зайшли в Україну. А потім, звичайно, ціни піднімуться. А потім вже будуть паралельно із ціновими вимогами вже і вимоги іншого роду, я думаю, і політичні", - пояснив експерт.

За його словами, імпорт стане наслідком виведення з експлуатації для ремонтів найефективніших блоків ТЕС, тому держава повинна передбачити джерела фінансування і змінити терміни виходу енергоблоків у ремонти для екомодернізації.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Як повідомлялося, на думку президента Українського Національного комітету CIGRE Олександра Светелика, Україні загрожує втрата енергетичної безпеки через примусове виведення в тривалі ремонти енергоблоків теплоелектростанцій, якщо не зрушити терміни реалізації НПСВ, впровадження якого очікується із 2021 року.

Довідка. Національний план скорочення викидів затверджений у 2017 році, він, зокрема, визначає наміри України як члена Енергетичного Співтовариства істотно скоротити викиди діоксиду сірки, оксидів азоту і пилу від ТЕС і ТЕЦ України, потужність яких становить 50 МВт і більше.

Після прийняття НПСВ майже нічого не було зроблено, щоб він запрацював із 2021 року. Прописавши вимоги, які повинні виконуватися установками, законодавством не були передбачені джерела фінансування їх модернізації, що поставило на паузу втілення плану. Обсяг необхідних коштів оцінюється у 4,13 млрд євро.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти