"Вони висмоктують соки": МВФ назвав джерело корупції в Україні

12 лютого 2019, 15:28

За словами Йости Люнгмана, левова частка держпідприємств страждає від недоінвестування

Україна успадкувала великий обсяг державної економіки, яка зараз налічує понад 3500 підприємств, і часто вони є джерелом корупції. Про це повідомив голова представництва Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю інтернет-виданню Finclub.

Реклама

"Левова частка з них страждає від недоінвестування, їх бізнес-моделі і корпоративне управління не відповідають викликам сучасності, і тому вони потребують модернізації. У багатьох випадках вони є джерелом корупції, а часом і відвертих крадіжок. Замість того, щоб живити українську економіку, вони висмоктують її соки", – заявив він.

На його думку, необхідно відчутно скоротити частку державного сектора в економіці, що забезпечить довгострокові стимули для модернізації підприємств.

"Переклад цих підприємств з державного в приватний сектор дозволив би уряду сконцентруватися на своїх основних функціях, тобто забезпеченні оборони, охорони правопорядку, громадської інфраструктури, освіти, охорони здоров'я та соціальної підтримки малозабезпечених", – додав Люнгман.

Голова представництва також додав, що великі інвестиції є передумовою великого економічного зростання і на цьому шляху важливо прибрати корупцію.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць
Реклама

"Тому що бізнес-клімат ніколи не буде здоровим і безпечним, якщо буде існувати корупція", – уклав він.

Нагадаємо, за результатами міжнародної антикорупційної організації Transparency International, Україна поліпшила позиції за індексом сприйняття корупції у 2018 році на 10 позицій і посідає зараз 120-е місце з 180 країн.

У лютому 2019-го Національне агентство з питань запобігання корупції створило і відкрило реєстр корупціонерів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти