Знецінення нацвалюти б'є нові рекорди

23 вересня 2014, 20:35

События на ТК Украина

Сьогодні на міжбанку за один долар просили п'ятнадцять гривень

Міністр фінансів прогнозує, що зупинитися курс може на позначці 13,50. Торги на міжбанку сьогодні закрилися котируванням чотирнадцять дев'яносто за долар. Хоча ще вдень він коштував рекордних п'ятнадцять гривень. У НБУ в закритому режимі відбулася екстрена нарада, куди, крім банкірів і бізнесменів, прибули прем'єр і Президент.

Реклама

Ще напередодні НБУ прийняв кілька постанов, щоб стабілізувати валютний ринок. Зокрема, дозволив компаніям-експортерам продавати сімдесят п'ять відсотків валютної виручки замість ста, як було раніше. А також обмежив покупку готівкових доларів для населення. Тепер в одні руки продають не більше двохсот двадцяти доларів на добу.

"У нас немає іншого виходу. Сьогодні ми поставлені в такі реалії, що потрібно обмежувати попит на валютний ринок... Полегшає, заспокоїться ситуація – давайте поспостерігаємо тиждень", – сказала директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.

"Ці всі заходи вживаються для того, щоб стабілізувати ситуацію... Зараз краще мати 200 доларів за курсом 12-13, ніж мати без обмеження курс 20-25. Це всі повинні розуміти", – зазначив голова правління комерційного банку Сергій Мамедов.

Закрите засідання в НБУ тривало більше години. У результаті сторони домовилися про дотримання загальних правил поведінки на ринку.

Реклама

"Було поставлено завдання, щоб прогнози були об'єктивними, а поведінка операторів на ринку була об'єктивною і не провокувала штучний попит на валюту. Чим більше порядку, тим більше надійності. Тому ми прогнозуємо, що курс повинен йти вниз", – сказав голова правління комерційного банку Володимир Лавренчук.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

"На сьогодні немає ніяких підстав для зриву курсу. Є загальне розуміння й бажання і банківського товариства, і експортерів знайти врівноважений курс – за нашими оцінками він знаходиться в районі тридцяти гривень, тринадцяти, я вибачаюся", – повідомив міністр фінансів України Олександр Шлапак.

Здешевлення ж гривні – результат спекуляцій несумлінних банків, вважає міністр. Поки що вони отримали попередження від регулятора. Якщо це не подіє – будуть карати. Аж до порушення кримінальних справ.

Цю та інші новини ви можете подивитися у випуску інформаційної програми "События" на каналі "Україна" за 23.09.2014 о 19:00.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти