Новий порядок формування ОРЦ на електроенергію допоможе знизити залежність від вугілля з окупованої території Донбасу – НКРЕКП

14 червня 2016, 17:32

Дмитро Вовк розповів про плюси нових правил формування прогнозної оптової ринкової ціни на електроенергію

Новий порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію, який вступив в силу в кінці квітня поточного року, дозволить вирішити відразу кілька питань, зокрема, питання залежності України від вугілля, який знаходиться на неконтрольованій території, вивести ціноутворення в енергетиці з-під ручного управління, прив'язати вітчизняне вугілля до світових цін, а також збалансувати діяльність державних шахт. Про це повідомив Голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕКП) Дмитро Вовк в ході круглого столу, організованого комітетом Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу та присвяченого порядку формування ОРЦ, передає РБК-Україна.

Реклама

"Затверджена методика – це прозорий механізм, що встановлює граничну ціну вугілля для генерації. Це допоможе вирішити проблему залежності від вугілля із зони АТО. 40% вугілля нам не бачити (близько 40% українського вугілля поставляється з неконтрольованою території Донбасу, – ред.). Ми повинні мати граничну ціну для закупівлі вугілля", – повідомив Дмитро Вовк.

За його словами, для переходу від адміністративного управління до ринкових механізмів на ринку електроенергії необхідно прийняти закони про ринок вугілля і електроенергії, ввести ренту на видобуток вугілля, забезпечити модернізацію енергогенеруючих потужностей і розблокувати діяльність АЕС.

На його думку, новий порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) – це перший крок на шляху до прозорого ціноутворення на ринку електроенергії.

Дмитро Вовк також повідомив, що вперше процедуру розгляду ОРЦ Нацкомісія опублікувала для обговорення в листопаді 2015 року.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць
Реклама

"Але та формула зберігала ручне управління. Тому в січня 2016-го був запропонований індекс API2 (вартість в порту Роттердам, – ред.) плюс логістика до України", – уточнив він.

Як повідомлялося, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг в кінці квітня початку застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію, затвердивши її на другий-четвертий квартали 2016 року. Він передбачає визначення ціни вугілля за формулою "вартість в порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки до України". Необхідність прив'язки до європейської ціни пояснюється тим, що, як і у випадку з ринком газу, значна частина вугілля може бути імпортована, так як майже половина українського вугілля знаходиться на неконтрольованої території Донбасу. Нова методика є перехідним рішенням до повноцінного запуску ринку електроенергії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти