Нові податки, штрафи і акцизи: що змінилося в Україні за тиждень

10 листопада 2018, 09:00

Олексій Росовецький Олексій Росовецький

Уряд пожалів "євробляхерів" і знову покарав курців гривнею

Урядобкладеновим податкомпосилкиісигарети,хочаукраїнціітаксталивитрачатибільшенапослуги.Алеєіхорошіновини:введеніновіправиларозмитненняавтомобілів,аУкраїнаотримаєновийтраншМВФ.Читайтеголовніекономічніновини тижнявспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

Нові правила розмитення авто на "євробляхах"

Реклама

8 листопада Верховна Рада прийняла законопроекти про нові правила розмитнення автомобілів в Україні.

Завдякиновимзаконамзнижуєтьсявартістьрозмитненнястарих автозЄвропи,якихвнародівлучноохрестили"євробляхами".Алевласникам"євроблях"ранорадіти:справжніклопотиполегалізаціїсвоготранспортуунихщепопереду.Щоброзмитнитимашину,їмдоведетьсяшукатисправжніхвласниківавтомобіліввПольщііЛитві.Дляцьогоєпівроку,апотімвсилувступаютьновіштрафи,причомувельмивідчутні-до170тис.гривень.

Отже,відтепергромадяниУкраїнизможутьввозитиавтонаіноземнихномерахврежимітранзитуаботимчасовоговвезеннятількивтому випадку,якщовониперебувають на консульському облікуіпроживаютьзамежамиУкраїни.АвтоособистогокористуванняврежимітранзитуможеперебувативУкраїнілишедляпереміщеннячерезмитну територіюкраїни.Авсеособистіавто,яківвозятьсявУкраїнубільшніжна30днів,підлягають державнійреєстрації.

45595138_615530255531225_7723053618634424320_n

Реклама

Крімтого,такімашинине можнавикористовуватиу підприємницькійдіяльностіабодляотриманнядоходу-наприклад,втаксі,атакожрозібратиназапчастиниабопередатиу володіння,користуванняаборозпорядженняіншимособам.Запорушеннядвохостанніхправилпередбаченийштраф34тисгрн.

За порушення терміну перебування нерозмитненого автомобіля на території України також передбачені досить відчутні штрафи. Зокрема, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень. А якщо більше 30 діб, то штраф обійдеться вже в 170 тис. гривень. Як варіант, авто можуть за рішенням суду конфіскувати.

Штрафи не будуть застосовуватися до авто під час "пільгового" періоду розмитнення, який передбачений законопроектом № 8487. Так, на оформлення нерозмитнених авто законопроектом дається 180 робочих днів. Якщо власник "євробляхи" не захоче розмитнити транспортний засіб, за цей термін машину можна вивезти на межі країни.

Більш докладно про розрахунок акцизу, які тепер штрафи і всі інші подробиці нових правил розмитнення "євроблях
" читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сегодня".

Зміни до Податкового кодексу вдарять по курцях

Цене єдинезаконотворченововведенняцього тижня.Щевурядіпридумали, як наповнити держбюджет наступного року за рахунок українців, які замовляють товари з-за кордону, а також курців .

Так,Кабмінпропонуєз 2019рокуоподатковуватизакордонніпосилкидорожчепевноїсуми.Узаконопроектінаголошується,щоз 1 січняпочнетьсяперехіднийперіод-лімітпосилки,заякуне потрібноплатитиПДВ(20%відвартості)імитнийзбір(ще10%відвартості),складе150євро(4650 грнплюсподатки1395грн,разомзапосилкудоведетьсявикласти6045грн).

З 1 липняправилаповинніпомінятисящеразілімітопустятьвжедо100євро(3100 грн).Правда,авторидокументазаклалилазівкудляфізичнихосіб:визначатицінутоварубудутьпойого"фактурній"вартості,тобтоза сумою,вказаноюврахунку,азначитьдодатковогооподаткуванняможнабудеуникнути,простодомовившисьзпродавцем.Щеодне важливе нововведення:операторівпоштового зв'язкуікомпаніїекспрес-доставкихочутьвизнатиподатковимиагентами.

"Це означає,щовониотримаютьможливістьстягуватиподаткиіперераховуватиїхбезпосередньодо бюджетів,місцевогоабоцентрального,взалежностівідтого,щоцезаподаток.Алепритакомунововведенніподорожчаютьне тількипосилки,зарахунокновихправил,а йпослугипоштового зв'язку.Правда,наскільки,сказатизаразскладно-цебудезалежативідсамихоператорів,"-роз'яснивнововведеннясайту "Сегодня" главаКомітетуекономістівУкраїниАндрійНовак.

Реклама

Непростічаситакожочікуютьікурців.Крімтого,щоз 1 січнярозміртютюновогоакцизупідніметьсяна20%(врамкахзобов'язаньУкраїнищодо угоди про асоціаціюзЄС),Кабмінхочез 1 липняврахуватиінфляціюіпропонуєпіднятиакцизщена9%.Такимчином,всьогозаріксигаретиповинніподорожчатибільшніжна30%.Дляприкладу,цінапачкисигаретвартістю30грндо середининаступногорокупідскочитьмайжедо40грн.

Україна все ж отримає мільярд євро

ВерховнаРадасхвалилаугодузЄвропейськимСоюзомщодомакрофінансовоїдопомогиУкраїніврозмірі1мільярдаєвро. Відповідне рішення підтримали 242 народних депутати.

В угоді зазначається, що цей мільярд буде надано Україні двома траншами по 500 мільйонів. Як заявляв президент Петро Порошенко, перший транш Україна отримає в найближчі тижні. Україна для цього має виконати умови програми Міжнародного валютного фонду і отримати позитивну оцінку прогресу, досягнутого в відношенні макроекономічних і структурних реформ від Єврокомісії.

Фінансова допомога має на увазі, що Україна і далі буде дотримуватися ефективних демократичних механізмів, наприклад, багатопартійної парламентської системи і гарантувати повагу прав людини.

"Загальний розмір кредитної угоди – 1 млрд євро. Він буде надано нам двома траншами. Для першого траншу ми вже виконали всі технічні умови, які викладені в меморандумі", – заявила виконуюча обов'язки міністра фінансів Оксана Маркарова.

За її словами, ставка складе не більше 3% річних, термін – не більше 15 років. Що стосується нового траншу, то його отримання при ратифікації угоди можливо вже в цьому році

Держстат: Через безвіз українці стали більше платити за послуги

Держслужба статистики підрахувала, що у 2018 році українці стали витрачати на 10% більше на сервісні полуги, ніж в 2017 році.Йдетьсяпро послуги,якимимикористуємосяякщодня-проїзд,телебачення,інтернет,зв'язок.Такітимипослугами,якимикористуємосячасвідчасу,звертаючисьдо юристівілікарів,ремонтуючипредметипобуту,ітакдалі.Економістикажуть,щоголовніпричинизбільшеннявитратнасервіс-зростаннязарплатвнайбільшзатребуванихсферахпослуг,наприклад,вмедицині.Ащезростанняобсягівспоживаннясамихпослуг,перш за всетранспортних.

1541772660.8666

Реклама

Яквиднозінфографіки,найбільш витратнастаттявитратнасферуобслуговуваннявбюджетідомогосподарств-цетранспортізв'язок.Нанихприпадає більше половинивсіхгрошей,витраченихнасервіс,точніше51,5%.Угрошахцеприблизно7 млрдгрнщомісяця,тобтонаоднедомогосподарствоприпадає600грнвмісяцьнапоїздки,телебаченнятаінтернет.

Очевидно, що ці витрати істотно різняться в залежності від регіону проживання (мегаполіс, невелике місто або село). Так, городяни витрачають набагато більше, наприклад, на проїзд, ніж жителі села. А в провінції, де в основному поширене безкоштовне ефірне телебачення (з вересня – цифрове), а поїздки в райцентр на автобусі нечасті, ця стаття витрат невелика. Та й інші статті витрат, крім витрат на лікування, а також навчання дітей, більше характерні для городян.

Найменше в процентному співвідношенні українці витрачають на поштові послуги, ремонт побутової техніки і предметів побуту – відповідно 1,1% і 0,5% витрат. Але в грошах це теж немало: якщо розділити витрати на одне домогосподарство, то в місяць виходить майже 40 грн на листи, посилки і пресу, і 20 грн / міс. на ремонт предметів побуту.

Остання цифра начебто не вражає, а якщо врахувати, що, наприклад, пральну машину ми ремонтуємо раз в 3-4 року, то один ремонт обходиться в 700-1000 грн.

На думку виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, витрати на транспорт завжди були найбільшими для українців, а тепер ще більше зросли завдяки безвізу
.

"Як бачимо, ці витрати зросли за півроку відразу на 16%. У цьому збільшенні 4% припало на інфляцію, решта – на подорожчання поїздок через зростання цін на паливо і за рахунок зрослої мобільності українців. Причому в колишні роки такого сплеску не спостерігалося. Я пов'язую це з наданням в минулому році Україні безвізового режиму з країнами ЄС і, відповідно, зростанням як туризму, так і трудової міграції. З цими цифрами прекрасно корелює зростання витрат домогосподарств як на проживання в готелях, так і на послуги громадського харчування – відразу на 17%. Також ми бачимо підвищення на третину витрат за статтею на професійну діяльність, куди входить в тому числі і плата за оформлення біометричних паспортів. Підняли розцінки за свої послуги і юристи, консалтингові фірми", – зазначив експерт в своєму коментарі для сайту "Сегодня".

Якрезультат,внайближчірік-півтораукраїнцібудутьвитрачатименшенавідпочинок.На думкупрезидентаУкраналітцентруОлександра Охріменка,вінстанебільшбюджетнимчерез те,щохочасередньостатистичнізарплатипоказуютьпостійне зростання(+23%зпочаткуроку),убільшостінайманихпрацівниківзаробіткине збільшуютьсяабопідвищуютьсямало.

"Люди стануть економити на одних сервіс-послуги на користь інших: менше подорожувати і більше збирати на лікування та навчання", – упевнений експерт.

Зріс товарообіг України з Китаєм

ДвосторонняторгівлятоварамиміжУкраїноютаКитаємзасічень-серпень2018року зрослана21%в порівняннізаналогічнимперіодом2017року -до5,8 млрддоларів. Про це повідомив 5 листопада перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

"Китай для України є стратегічно важливим партнером, наш обсяг торгівлі постійно зростає. За вісім місяців 2018 року україно-китайська двостороння торгівля товарами зросла на 21% – приблизно до 5,8 млрд доларів", - розповів Кубів.

При цьому він зазначив, що в перспективі п'яти років Україна і Китай планують збільшити цей показник до 10 млрд доларів.

"Для цього продовжимо реалізовувати план дій Україна-Китай по реалізації ініціативи Більшого шовкового шляху і Морського шовкового шляху XXI століття", – зазначив Кубів.

Нагадаємо, що українська делегація на чолі з Кубівим перебувала з робочим візитом у Китайській Народній Республіці 5-8 листопада для участі в Китайській міжнародній імпортній виставці (China International Import Expo 2018)
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти