Нові економічні прогнози НБУ і МЕРТ: підсумки тижня в цифрах і події

13 липня 2018, 22:45

Сергій Гусєв

Нацбанк і Мінекономіки погіршили свої макроекономічні прогнози, а ціни на нафту завершили тиждень з рекордним падінням

СУСПІЛЬСТВО

Реклама

1 515 128 переселенців, або 1 241 657 сімей з Донбасу і Криму станом на 9 липня офіційно враховані, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій.

З 14 липня в київському метро, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері та міській електричці подорожчає проїзд. Тепер доведеться платити по 8 грн.

Зросли на 39,9% видатки Пенсійного фонду в першому півріччі 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, або на 49,7 млрд грн, і склали 174,3 млрд. При цьому в бюджет фонду надійшло 167,9 млрд грн, з яких 95,5 млрд склали власні кошти.

44% опитаних українців зазначили, що за останні два роки загальна якість державних медичних послуг для країни погіршилася, 14% – відзначили поліпшення, 32% – вважають, що в рівні якості послуг нічого не змінилося. Такими є результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг". Соціологи відзначають, що за останні півроку дещо збільшилася кількість тих, хто говорить про поліпшення в цій сфері.

Реклама

141 кандидат відповідає встановленим вимогам до кандидата на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Про це йдеться в повідомленні Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Цих кандидатів Комісія допустила до проходження кваліфікаційного оцінювання в рамках конкурсу до IP-суду:

75 млн євро виділить Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) для підвищення безпеки українських автомобільних доріг. Документ був підписаний на саміті Україна-ЄС в Брюсселі. Засоби отримають п'ять найбільших міст: Дніпро, Київ, Львів, Одеса та Харків.

37,6% заяв задовольнила Апеляційна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) і змінила результати по зовнішньому незалежному тестуванню (ЗНО).

300 ОСББ у червні скористалися "теплими кредитами" на суму 90 млн грн, що майже в 5 разів перевищує показник червня минулого року. Тоді близько 90 ОСББ отримали 18,5 млн грн, повідомили в Держенергоефективності.

61% опитаних українців впевнені, що право на справедливий суд в Україні не реалізовано, 32% – частково реалізовано, 2% – повністю реалізовано і 4% не визначилися з відповіддю. Про це свідчать результати соцдослідження, проведеного GfK Ukraine і Qand Q Research.

Реклама

1,9 млрд грн вже стягнуто згідно з нормами першого пакету законодавчої ініціативи "Чужих дітей не буває" з боржників по аліментах. Про це повідомили в Міністерстві юстиції. Цю суму стягнуто на користь 500 тисяч дітей. Крім того, для 117 тис українців встановлені обмеження. Йдеться про виїзд за кордон і керування транспортним засобом. Також складено 19 тис. протоколів про призначення суспільно-корисних робіт. З них 1200 – вже працюють.

Через 140 днів буде запущено рух поїздів між Києвом і аеропортом "Бориспіль". Про це повідомив в. о. голови правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов.

За чотирма програмами закуплені за державні кошти ліки, які днями відправлені в регіони України. Найближчим часом вони будуть доступні в лікарнях. Зокрема, в регіони направили дакарбазін і топотекан (програма "Онкологічні хворі"); набори нейростимулюючої системи для операції реімплантації для глибокої стимуляції (програма "Ідіопатична сімейна дистонія"); мелфалан, ідарубіцин, цитарабін і дакарбазін (програма "онкогематологічних хворих"); альтеплаза (програма "Хворі із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями").

По одному супутнику дистанційного зондування Землі, починаючи з 2020 року, буде запускати Україна щорічно. Про це заявив голова Державного космічного агентства Павло Дегятренко.

Зростання на 18% прогнозує Міністерство економічного розвитку і торгівлі граничних роздрібних цін на газ для населення в 2018 році (грудень до грудня минулого року. Ціна на газ для населення в 2019 році може збільшитися на 5-8%, в 2020 році – на 14 %, а в 2021 році – залишиться незмінною.

Реклама

Не будуть змінюватися роздрібні тарифи на електроенергію для побутових споживачів, за прогнозом МЕРТ, в 2018 році, а в 2019-2021 роках їх очікує щорічне 25% -е зростання.

387 тис. га землі, розташованої за межами населених пунктів, уряд України передав 251 об'єднаній територіальній громаді.

Збільшилися на 8,8% в червні цього року споживчі ціни на хліб і хлібопродукти в порівнянні з червнем минулого року, повідомила Державна служба статистики. Зокрема, ціни на хліб зросли на 17,7%, а на макаронні вироби – на 10,5%.

11 млрд грн вже виділено на проведення ремонту доріг місцевого значення в цьому році з державного бюджету. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду.

Близько 15 тис. фізичних осіб-підприємців видом діяльності яких є програмування, було зареєстровано за 6 місяців 2018 року в Україні. Про це свідчать дані Opendatabot. Це другий показник за чисельністю серед інших ФОП. На першому місці знаходиться роздрібна торгівля з показником 36 тис. ФОП, на третьому – оптова торгівля, 8 тис.

57,9 тис. авто з іноземною реєстрацією, ввезених в 2018 році в режимі "транзит", знаходиться зараз на території України з порушенням терміну. Аналогічних даних про режим "тимчасового ввезення" поки немає, повідомила ДФС.

105,9 млн грн передбачено на будівництво КПВВ для автомобільного сполучення "Чонгар" і "Каланчак", до будівництва яких приступає Міністерство інфраструктури.

Ще 72 громади на засіданні уряду були визнані працездатними, тому що в них пройшли вибори. Тепер вони зможуть повноцінно здійснювати свої повноваження. На сьогодні по Україні вже 653 таких ОТГ. Всього ж створено 753 ОТГ, 48 з яких очікують рішення ЦВК про проведення перших виборів.

Затверджено обсяг державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018 році. Загальний обсяг прийому фахівців передбачений у кількості 191100 осіб, що менше на 9,6% того, що було в 2017 році. Показники державного замовлення на підготовку наукових і науково-педагогічних кадрів: в аспірантуру – 4399 осіб, що більше в порівнянні з 2017 роком на 1,4%, в докторантуру – 478 осіб, що більше на 5,9%. Прийом учнів на навчання за робітничими спеціальностями за державним замовленням у 2018 році передбачено в обсязі 23000 осіб.

68 776 дорожньо-транспортних пригод сталося на території України за перші 6 місяців 2018 року, що на 10,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них з потерпілими – 9965. В ДТП травмовано 12847 осіб і 1237 осіб загинули.

Зростання на 25% очікує Національний банк для цін на газ і житлово-комунальні послуги в 2018 році. Наступного року НБУ очікує підвищення цін на газ і житлово-комунальні послуги на 15%.

Погодив всі польоти з міжнародним аеропортом "Бориспіль" ірландський лоукостер Ryanair. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

ЕКОНОМІКА

Збільшила на 4 млрд 119,15 млн куб. м Україна після завершення опалювального сезону запаси природного газу в своїх підземних сховищах, свідчать дані "Укртрансгазу". З 8 квітня по 7 липня запаси зросли на 55,4% – до 11 млрд 554,31 млн куб. м.

На 35% більше склав обсяг валового споживання природного газу в I кварталі 2018 року в порівнянні з IV кварталом 2017 року і на 7% – в порівнянні з I кварталом 2017 року. Обсяг споживання побутових споживачів збільшився на 56% у порівнянні з IV кварталом 2017 року і на 3% у порівнянні з I кварталом 2017 року, – повідомили в НКРЕКП. Таке суттєве зростання обсягів споживання регулятор пояснив зниженням середньодобової температури повітря в той період і, відповідно, зростанням попиту як побутових, так і непобутових споживачів на газ для обігріву.

Залишалися стабільними другий місяць поспіль споживчі ціни в червні, а з початку року їх зростання склало 4,4%, повідомила Державна служба статистики. У річному вимірі інфляція сповільнилася до 9,9% з 11,7% за підсумками травня і 13,1% – за підсумками квітня.

За 701,4 млн грн Державна фіскальна служба закупила скануючі системи стаціонарного типу для митниці. Закупівлі проводилися на аукціонах в системі ProZorro. Повідомляється, що завдяки цьому ДФС заощадила 598,6 млн грн.

За середньою ціною 266,35 дол. за 1 тис. куб. м українські підприємства імпортували газ у червні 2018 року, повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Ціна червневого імпорту виявилася на 2,4% вище травневого.

В тренді
Ціни на яблука злетять утричі – коли чекати на подорожчання

Поліпшило з 3% до 3,2% Міністерство економічного розвитку і торгівлі прогноз зростання ВВП України в 2018 році і погіршило оцінку інфляції з 9% до 9,9%.

Зросли на 5,9% залишки гривневих депозитів населення в платоспроможних банках за червень – до 262,9 млрд гривень, в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) – на 1,1% до 8,5 млрд доларів.

Зменшилися на 5,6% залишки гривневих депозитів юридичних осіб у платоспроможних банках за червень – до 243,8 млрд грн. Кошти в іноземній валюті скоротилися на 1,3%, до 5,1 млрд доларів.

У 2020 році Міністерство економічного розвитку і торгівлі розраховує на відкриття Міжнародним валютним фондом нової програми співпраці з Україною. Відповідні очікування містяться в проекті урядової постанови про прогноз соціального та економічного розвитку на 2019-2021 роки.

Зріс на 10% добовий транзит газу через газотранспортну систему України в Європу. Однією з причин збільшення попиту на прокачку газу є збільшення режимів закачування в європейських сховищах.

В 1,9 рази більше в річному вираженні Україна за січень-червень експортувала яєць (в абсолютному вимірі), повідомляється в митній статистиці Державної фіскальної служби. У грошовому вираженні експорт яєць склав 39,99 млн дол, тоді як за аналогічний період минулого року він був 22,03 млн дол. Основними імпортерами українських яєць у цей період стали ОАЕ (15,65 млн дол.), Ірак (7,3 млн дол..), Катар (3,81 млн дол..)

На рівні 3,2% на рік Мінекономрозвитку допускає девальвацію гривні в 2019-2021 рр., або до 30,7 грн за долар (плюс-мінус 2 грн) до кінця 2021 року.

Підвищив на 0,5 п.п., до 17,5% Національний банк облікову ставку. Зроблено це для зменшення інфляційного тиску на економіку в умовах, коли темпи зростання доходів значно перевищують темпи зростання економіки.

8,9% на кінець 2018 року – Національний банк зберіг прогноз інфляції. Прогноз на 2019 рік збережено на рівні 5,8%, а на 2020 року – 5%.

На рівні 3,4% НБУ зберіг прогноз зростання ВВП на поточний рік, а на 2019 – підвищив з 2,5% о 2,9%. У 2020 році НБУ очікує зростання економіки на 2,9%.

288 проектів уряд затвердив другий перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, які будуть фінансуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2018 році. Сума такого фінансування – 1,8 млрд грн. В цілому вже затверджено 755 проектів на загальну суму – 5,8 млрд грн.

З 21,6 млрд доларів до 20,7 млрд Національний банк погіршив прогноз міжнародних резервів у 2018 році, в 2019 – з 19,1 млрд доларів до 18,8 млрд доларів. Прогноз погіршено і на 2020 рік: з 20 млрд до 19,7 млрд доларів.

До 19,28% від нормативної грошової оцінки вдалося в середньому по Україні підвищити розмір орендної плати за землю, що дозволить додатково наповнити місцеві бюджети на 43,9 млн грн. Про це повідомили в Мінагрополітики з посиланням на дані Держгеокадастра.

22,4 тисяч порушень митних правил виявлено митницями ДФС протягом першого півріччя 2018 року. Кількість складених протоколів про порушення в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 58%.

СВІТ

Нафта завершує тиждень рекордним падінням за 5 місяців. Основними негативними факторами для ринку стали побоювання уповільнення зростання попиту на паливо через торгові війни і відновлення видобутку в Лівії. З початку тижня ціна Brent знизилася на 3,7%, WTI подешевшала на 4,8%.

Ввести тимчасові захисні заходи щодо імпорту сталі вирішила Європейська комісія. План Комісії був підтриманий державами-членами. Нові заходи набудуть чинності після офіційного схвалення в липні. Це частина реакції європейців на одностороннє рішення США ввести ввізні мита на сталь і алюміній з Євросоюзу.

Зайняв третє місце засновник Facebook Марк Цукерберг в оновленому рейтингу найбагатших людей світу за версією агентства Bloomberg. Його статки зросли з початку року на 8,8 млрд дол. І тепер оцінюються в 81,6 млрд. У результаті він обійшов інвестора Уоррена Баффета, статки якого скоротилися на 4,1 млрд до 81,2 млрд дол. За розміром статку Цукерберга випереджають основний власник Microsoft Білл Гейтс (94,2 млрд дол., друге місце в рейтингу) і засновник Amazon Джефф Безос (142 млрд, перше місце).

70 млн облікових записів заморозив за останні два місяці Twitter в рамках боротьби проти шкідливої активності на своїй платформі. У порівнянні з інтенсивністю блокувань в жовтні минулого року, з травня по червень темпи зросли вдвічі.

У 2019 німецький автовиробник Volkswagen AG почне надавати послуги каршерінга електромобілів. Спочатку сервіс буде доступний у Німеччині. Надалі планується розповсюдити його на великі міста Європи, Північної Америки та Азії (починаючи з 2020 року).

9 липня Туреччина офіційно змінила форму правління з парламентської на президентську республіку після присяги президента Реджепа Ердогана в парламенті.

Рятувальники успішно евакуювали всю групу з 12 хлопчиків юніорської футбольної команди і їхнього тренера, які з 23 червня були заблоковані в затопленій печері на півночі Таїланду. Групу виявили приблизно за п'ять кілометрів від входу в печеру через 10 днів після того, як вони туди потрапили.

2152 нафтових і газових бурових установок були діючими в світі в червні, їх кількість збільшилася за підсумками другого місяця поспіль, свідчать дані американської нафтосервісної компанії Baker Hughes. У травні установок було 2096. При цьому червневий рівень виявився на 111 вище показника за аналогічний місяць 2017 року. За підсумками 2016 року було зафіксовано мінімальний за 17 років показник – 1593 бурові. У 2015 році в світі налічувалося 2337 установок, в той час як у 2014 році працювало максимальне з 1985 року число установок – 3578.

25 млн дол. компанія YouTube прийняла рішення виділити на боротьбу з фейковими новинами. Спільно з Google News вона буде також сприяти поширенню якісних новинних відео. Буде також удосконалена платформа, яка повинна обмежити поширення фейкових новин. Компанія обіцяє також надавати підтримку авторитетним новинним джерелам.

Зросло на 83 млн населення Землі за рік і зараз перевищує 7,635 млрд осіб. Про це повідомляє німецький фонд "Населення Землі" (DSW). За його даними, особливо швидко зростає населення в Африці. Як прогнозують експерти, до 2050 року чисельність населення на цьому континенті збільшиться з нинішніх 1,3 млрд до 2,5 млрд.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про передачу ВАТ "Оршанський авіаремонтний завод" (одним з його акціонерів є українське ПАТ "Мотор Січ") у власність держави і доручив відновити його ефективну роботу.

Перевищують 1 трлн кубометрів розвідані запаси сланцевого газу в Китаї в даний час. За минулі п'ять років Китай вклав у розвідувальні роботи 480 млрд юанів (72 млрд дол.).

Близько 10 тис. робочих місць може бути перенесено в Париж з Лондона після виходу Великобританії зі складу Євросоюзу, прогнозують в Paris Europlace. Зараз вже близько 3,5 тис. співробітників фінансового сектора переведені в Париж з Лондона компаніями, що відкривають офіси у французькій столиці в очікуванні Brexit.

Збільшився на 8 трлн дол. глобальний борг у першому кварталі 2018 року до 247,2 трлн дол. (318% ВВП). Про це йдеться в звіті Інституту міжнародних фінансів (IIF). Ці дані стосуються 70 країн і територій. Вони оновлюються щоквартально і включають борги урядів, банків, нефінансових корпорацій та домогосподарств. Основна частина світового боргу – 178,3 трлн дол. – припадає на розвинені економіки, а борги – на ринки, що розвиваються. Найбільшими країнами-боржниками названі Аргентина, Угорщина, Туреччина, Польща і Чилі.

Підвищити на 33 млрд дол. пообіцяли країни НАТО (без США) свої оборонні витрати. У відповідь президент США Дональд Трамп сказав, що його країна не буде розглядати варіант виходу з НАТО.

Пережила рекордне за 2,5 роки падіння ціна нафти на торгах 11 липня – на 6%. Це сталося після публікації щомісячної доповіді ОПЕК, в якій картель відзвітував про різке зростання видобутку в Саудівській Аравії і попередив про надлишок пропозиції в 2019 році.

40% американців назвали Барака Обаму кращим президентом за всю історію США – такими є результати опитування компанії Pew Research Center. На другому місці Білл Клінтон, який очолював США з 1993 по 2001 рік – 33% опитаних вважають його найкращим. Третій – Рональд Рейган, який був главою Білого дому з 1981 по 1989 рік, з 32% голосів. Нинішній президент США Дональд Трамп четвертий, його назвали кращим президентом 19%.

Всі подробиці в спецтемі Тарифи на газ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти