Нова енергетика для України: завершився конкурс стартапів Energy Accelerator

13 грудня 2018, 09:30

Бунецький Дмитро Бунецький Дмитро

Дрони оглядатимуть мережі, а роботи – допомагатимуть рекрутерам

В Україні з'явиться біржа вагонів, а дрони почнуть інспектувати вугільні запаси. І все це – лише частина стартапів, які отримають фінансування від великого бізнесу. Дев'ять місяців тому ДТЕК спільно з RadarTech вирішили запитати у молодих українських фахівців, що вони можуть запропонувати сучасній енергетиці. Виявилося, пропозицій досить багато: Energy Accelerator отримав 182 заявки від стартапів, з них до "випускного" дісталися лише дев'ять команд. За три місяці в столичному інноваційному парку UNIT.City вони вивчали компанію і її потреби і створювали пілотні версії своїх продуктів. "Сегодня" послухала презентації і дізналася, як можна заощадити на опаленні, передбачити енергоспоживання майбутнього і змусити роботів розпізнавати почерк.

Реклама

Відкриваючи подію, директор з інновацій ДТЕК Еммануеле Вольпе розповів, як сучасні технології стрімко змінюють світ, змушуючи людей змінювати моделі поведінки в дуже короткі терміни. Корпораціям, на його думку, вибрати вектор руху складніше, тому бізнес повинен сфокусуватися і обрати, в якому напрямку розвиватися.

Сучасні презентації виглядають скромно: в невеликому приміщенні стоять кілька столів, на них ноутбуки, поруч нервово переминаються творці. Досить складно наочно показати софтову розробку: творці вагонної біржі навіть поставили на стіл іграшкові рейки і вагони. В цьому плані Антону Чернецькому з Endis пощастило: його "розумний" термостат можна помацати.

"Це електронна головка для радіатора, за допомогою мобільного додатку програмуємо температуру, включення і виключення", – показує він невеликий циліндрик і паралелепіпед хаба, що об'єднує ці циліндри в систему.

Аналоги в світі існують, але вони, каже Антон, коштують дорого. Їх продукт дешевше майже вдвічі.

Поруч штучний інтелект допомагає шукати співробітників.

"Потрібно просто додати вакансію, – пояснює Кирило з Morbax HR, – заповнити всі дані і натиснути кнопку "Знайти кандидата". Система використовує всі портали пошуку роботи, бізнес-мережа LinkedIn, дивиться профілі соцмереж кандидата".

Реклама

На екрані вимальовується діаграма, в якій якості здобувача можна подивитися за балами. В майбутньому хлопці хочуть випустити версію для тих, хто шукає роботу. З бонусом: це буде безкоштовно, а роботи зможуть підказати вам, що потрібно "прокачати" для вакансії мрії.

Вибір був складний, а конкуренція висока, тому ряду команд продовжили час на пілотну розробку, щоб довести їхні винаходи до завершення. До цього списку потрапили і термостат, і помічник кадровика. Допрацьовувати відправили і систему, яка на 95% точно прогнозує, скільки саме електроенергії споживе завтра місто – тести проводили на прикладі Києва. Там же – електронне розпізнавання поганого почерку, яке може заощадити купу часу всім, хто працює з паперами.

А ось тріо переможців вже стали комерційними партнерами ДТЕК, і в наступному році ми зможемо оцінити їх працю. Найвидовищніші тут, мабуть, eVRScan, тому що це – безпілотники, що кружляють над величезними вугільними складами, які також вміють моніторити електричні мережі на предмет поломок, що актуально в осінньо-зимовий період.

"Зараз на складах компанії знаходиться понад мільйон тонн вугілля, – пояснює Максим Севостьянов. – Вимірювати їх звичайними методами, передавати інформацію – це довго. У онлайн дані не викладеш. Ми пропонуємо лазерне сканування з дронів для швидкого і високоточного оцінювання, за 20 хвилин можна оцінити понад 40 гектарів".

Тест хлопці проводили на Ладижинській ТЕС – і, судячи з усього, з роботою впоралися.

Railtex також одночасно допомагає логістам і будує новий вільний ринок перевезень за типом онлайн-таксі.

"На одну угоду з логістики витрачається від п'яти годин, дві на пошук вагонів, три на оформлення документів, – каже Олена Берестецька. – З інструментів у логіста – блокнот, візитки і бази в Excel. Ми пропонуємо створити ринок з інтерактивними картами вантажів і вагонів в реальному часі. Гарантом порядності тут виступатиме рейтинг".

Реклама

А ось стартап QRSmarty просто корисний будь-якому великому бізнесу.

"Ми пропонуємо маркування всіх деталей сімома різними варіантами, щоб ідентифікувати торгово-матеріальні цінності на підприємствах", – пояснив Кирило Пряников.

Відібрані ідеї почнуть працювати вже в наступному році.

"Ми завжди хотіли бути стабільною компанією, яка відповідає за світло і тепло, – говорить генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко. – Сьогодні відбувається величезна трансформація в глобальній енергетиці, а в Україні з наступного року запрацює вільний ринок електроенергії. Щоб українська енергетика залишалася конкурентоспроможною, необхідні нові ідеї, нові технології".

Нагадаємо, американці купили український стартап Newzmate. Стартап сумарно привернув $ 850. 000 інвестицій.

Також повідомлялося, що представництво ЄС в Україні запустило платформу з інформацією про свої програми для стартапів. Інформація поділена на чотири категорії: фінанси, знання, ринки, регулювання бізнесу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти