НКРЕКП прагне відмовитися від ринкового ціноутворення і закріпити ручне регулювання цін на електроенергію, – ПЕАУ

14 квітня, 17:00

Ірина Ненько Ірина Ненько

В ПЕАУ заявили, що запровадження запропонованої НКРЕКП методики призведе до спотворення ринкових механізмів

НКРЕКП планує закріпити практику ручного встановлення цін на електричну енергію і остаточно відмовитися від ринкових механізмів її регулювання.

Реклама

Про це заявили в "Першій енергетичній асоціації України", коментуючи новий проєкт методики НКРЕКП про встановлення граничних цін.

"Поточний проєкт Методики можна розцінити як намір Регулятора відмовитися від ринкового ціноутворення на ринку електроенергії і закріпити практику штучного обмеження рівня цін Регулятором на свій розсуд, що не притаманно практикам як європейських регуляторів, так і регуляторів США", – йдеться в заяві.

В асоціації наголосили, що проєкт НРКЕКП порушує не лише зобов’язання України перед Енергетичним співтовариством, а й українське законодавство.

"Методика порушує вимогу Закону "Про ринок електричної енергії", згідно з яким "рівень граничних цін має впливати на формування вільної (ринкової) ціни у мінімальний спосіб" та виглядає як профанація розумного регулювання, а тому потребує докорінної переробки", – йдеться в заяві асоціації.

В ПЕАУ заявили, що запровадження запропонованої НКРЕКП методики призведе до спотворення ринкових механізмів, необґрунтованих збитків виробників електроенергії і зрештою зупинки їх роботи.

Нагадаємо, влітку 2020 року Антимонопольний комітет офіційно звинуватив НКРЕКП у спотворенні конкуренції на ринку електроенергії, зобов’язавши відмовитися від практики необґрунтованих цінових обмежень і штучного втручання в роботу ринку.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти