Недозапуск електронного декларування в Україні: реакція громадськості

15 серпня 2016, 13:58

Сергій Остапенко , Сергій Науменко

Думки розділилися

Сьогодні, 15 серпня, в Україні запустили систему електронного декларування доходів, яка повинна "вивернути кишені" українських чиновників.

Реклама

Втім, система запрацювала лише частково, адже за неправдиві відомості в деклараціях ніхто жодної відповідальності поки що не нестиме.

Українські користувачі соціальних мереж, в тому числі експерти, політики і журналісти, неоднозначно відреагували на такий недозапуск системи е-декларування – їхні думки розділилися.

Реклама

Реклама

Реклама

Нагадаємо, раніше Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України відмовила у видачі атестату відповідності системи електронного декларування.

Експертною радою було прийнято рішення про невідповідність КСЗІ Реєстру вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації в обсязі функцій, зазначених у технічному завданні на створення КСЗІ, і відмовлено у видачі Атестату відповідності.

У відомстві пояснили, що було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень щодо захисту інформації вимогам технічного завдання на побудову КСЗІ Реєстру, а також не підтверджено можливості системи забезпечувати безпеку окремих задекларованих функцій, зокрема в частині ідентифікації і аутентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID.

Втім, голова Національного агентства з протидії корупції Наталія Корчак заявила, що система електронного декларування в будь-якому разі розпочне роботу 15 серпня.

"Електронне декларування запрацює в будь-якому разі, це я можу гарантувати на 100%, тому що своє рішення про початок подачі і оприлюднення інформації ми не скасовували і не скасовуватимемо", – сказала вона.

Глава НАПК також запевнила, що всі труднощі з запуском тільки технічні, а не політичні.

Опівночі сайт Національного агентства з протидії корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Водночас через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ у суді. Відповідно, посадових осіб, які опублікують неправдиву інформацію про свої доходи, неможливо буде притягнути до відповідальності.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти