Не тільки IT: кому і чому варто йти в енергетику

30 листопада 2020, 21:08

Инна Бабур Инна Бабур

Проєкт "Твоя професія в енергетиці" розширює знання про реальні кар'єрні можливості різних фахівців

Куди піти навчатися після школи? Дисбаланс труда на ринку праці в Україні свідчить про те, що випускникам шкіл та їх батькам не вистачає інформації щодо реальних кар'єрних можливостей різних фахівців. Проєкт "Твоя професія в енергетиці", який нещодавно презентувала експертна організація Центр "Розвиток КСВ" за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки, допоможе заповнити цей геп в сфері енергетики.

Реклама

В рамках проєкту розроблено буклет і профорієнтаційні уроки для 5-10 класів.

Партнери проєкту – п’ять провідних українських енергетичних компаній: ДТЕК, Енергоатом, Укргідроенерго, Прикарпаттяобленерго та Львівобленерго. Вони поділилися всім, що треба знати молодій людині при виборі професії: від необхідних якостей і знань до рівня зарплат та особливостей кар'єрних щаблів. Також до буклету включено перелік обов'язків найбільш затребуваних професій енергетичного сектору, посилання на різноманітні профільні інформаційні ресурси, описи освітніх програм та посилання на онлайн-курси, інформація щодо перспектив та інновацій в енергетиці.

Реклама

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Всі матеріали розміщено у відкритому доступі на порталі Career Hub.

Особливий акцент автори буклету зробили на можливостях для дівчат. Одне із завдань проєкту – підвисити впевненість дівчат щодо навчання та вибору успішної кар'єри в STEM.

Дін Вайт, керівник USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ): "Енергетику досі вважають чоловічою сферою. За допомогою буклету ми прагнемо спростувати цей стереотип. Тож відтепер і дівчата мають більше можливостей дізнатись про професії у сфері енергетики та обрати для себе майбутню спеціальність".

Реклама

Марина Саприкіна, керівниця Центр "Розвиток КСВ": "Тільки 29,5% дівчат, серед 75% тих, хто цікавився технологіями чи наукою, продовжують вивчати їх в університетах. Саме тому ми реалізуємо проєкт, який має на меті залучити та мотивувати дівчат спробувати себе у галузі енергетики".

Дівчата можуть не тільки без сумнівів обирати професію в STEM, але й успішно конкурувати із чоловіками в кар’єрних перегонах – українські компанії це заохочують.

Олександр Кучеренко, директор зі сталого розвитку ДТЕК: "Сьогодні кожен відповідальний бізнес зобов'язаний руйнувати стереотипи про чисто "чоловічі" професії або сфери, а також про те, що чоловіки на керівних посадах ефективніші управлінці, аніж жінки. Одним з головних досягнень ДТЕК в питаннях забезпечення гендерного балансу і рівності є збільшення з 2013 року на 20% кількості жінок, які займають керівні посади".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти