Не плати більше – купуй своє: в Раді обговорили проблеми держшахт

11 квітня 2019, 21:15

На думку учасників зустрічі, ціна на вугілля повинна підвищуватися

Народні депутати, правоохоронці та експерти обговорили проблеми енергетичного сектора України в ході круглого столу, який відбувся в Комітеті Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції.

Реклама

Учасники зустрічі повідомили, що борги державних шахт перед гірниками перевищили 800 мільйонів гривень. Це зарплата, яку вони не отримують. Шахтарі страйкують, голодують і звільняються. Щоб шахти виживали, державі доводиться постійно виділяти дотації з держбюджету. Але навіть таким чином всі витрати держшахт покрити практично неможливо.

"Зараз ціна на вугілля – 2800 гривень. Цього року вартість видобутку однієї тонни вугілля на державних шахтах становить 4000 гривень. Хто буде покривати витрати? Не забувати про своїх шахтарів? Не забувати, що ми повинні забезпечити енергетичну безпеку?", – заявив голова Незалежної спілки гірників України Михайло Волинець.

Ситуацію на державних шахтах поліпшила формула "Роттердам +", завдяки якій шахтарі продавали видобуте вугілля за вищою ціною і могли хоч частково отримувати свою зарплату.

"Треба розвивати вугільну галузь не подачками, не тимчасовими рішеннями, а вирішувати проблему комплексно для того, щоб шахтарі добували вугілля ... Щоб замістити імпортну складову, яка сьогодні становить 20%, треба підтримувати вітчизняного виробника вугільної продукції", – сказав народний депутат Артур Мартовицький.

Щоб вирішити проблему боргів по зарплаті шахтарям, поліпшити їхні умови праці, потрібно вкладати гроші в модернізацію підприємств або дати гірникам можливість заробляти самостійно за рахунок більш високої ринкової ціни на вугілля.

"Ціна повинна підніматися. Ціна повинна бути достатньою для роботи вугільної промисловості", – зазначив голова Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко.

З розвитком вугільної галузі поступово можуть знижуватися і комунальні тарифи, від чого виграють усі українці.

Реклама

Коментуючи підсумки круглого столу, Волинко заявив, що ситуація в державному вугледобувному комплексі України наближається до катастрофічної: якщо не підвищити ціни на вугілля державних шахт, вони зупиняться.

Раніше повідомлялося, що один з найбільших українських інвесторів – компанія ДТЕК – торік вклала близько 5 млрд гривень у переобладнання шахт. Тепер гірники добувають більше вугілля і працюють у кращих умовах.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти