"Не від хорошого життя": в НБУ пояснили, чому Україні потрібні кредити

21 грудня 2018, 09:28

Глава Ради Нацбанку сподівається, що державні позики стануть дешевшими

СхваленняМіжнароднимвалютнимфондом (МВФ) нової 14-місячної програми stand-byдляУкраїнивобсязі3,9 млрддол.знегайною виплатоюпершоготраншуна1,4 млрддоларівзменшуєзагрозидляфінансовоїстабільностів 2019році.Про цеповідомивглаваРадиНаціональногобанкуУкраїни(НБУ)БогданДанилишин,підбиваючипідсумки2018року.

Реклама

"ЗатвердженняпрограмикредитуванняМВФ-позитивнановина.Звичайно,не від хорошогожиттяУкраїназмушеназалучатикредитиміжнароднихорганізацій,алезаразспівпрацязниминеобхідна.Перш за всетому,щонапогашеннятаобслуговуваннязовнішньогоборгуУкраїни в 2019 роцінеобхідновитратити150 млрдгрн.КредитМВФразомзмакрофінансовоюдопомогоювідЄСігарантіямивідСвітового банкудозволяютьсподіватисянате, що небудезагрозфінансовоїстабільностідержавипротягомнаступногороку", – написав Данилишин на своїй сторінці в Facebook.

ГлаваРадиНБУвважає,щовразі потребиУкраїнатакожзможепозичити грошінаміжнароднихринкахкапіталуза більш прийнятною,ніжв 2018 році,ставкою.

"Багато кредиторів і інвесторів оцінюють свої ризики по роботі з країною зважаючи на наявність або відсутність у позичальника програми з МВФ", - пояснив Данилишин.

Він також нагадав, що міжнародні резерви України до кінця 2018 року виростуть, відігравши зниження в кінці літа і на початку осені: "Станом на 1 грудня вони склали 17,7 млрд доларів, очевидно, що до початку наступного року вони наблизяться до позначки 20 млрд доларів".

Як повідомлялося, 18 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила нову програму співпраці з Україною – stand-by (SBA). Термін програми – 14 місяців, обсяг – близько 3,9 млрд доларів. Крім того, МВФ схвалив виділення Україні першого траншу в рамках нової програми – 1,4 млрд доларів
.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Реклама

УтойжеденьРададиректорів Світовогобанку ухвалиларішенняпронаданняУкраїніфінансовоїгарантіїнасуму 750 млн доларів. Гарантіїнадаютьсявякостістимулуреалізаціїреформ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти