НБУ візьметься за стримування інфляції

8 серпня 2014 14:36

Перехід на інфляційне таргетування займе багато часу через бойові дій в Донбасі

Перехід на інфляційне таргетування в Україні займе від 12 до 18 місяців. Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарєва. "Утримати інфляцію можна через інфляційне таргетування. Якби не війна, то за дванадцять місяців, ми могли б повністю перейти на повномасштабне інфляційне таргетування. Враховуючи військові дії, це може зайняти від 12 до 18 місяців", – сказала вона.

Реклама

За її словами, раніше Україна і МВФ припускали, що військові дії на Донбасі закінчаться через 3 місяці, з яких вже пройшло 3 тижні. При цьому Гонтарева додала, що НБУ сам будуватиме свою грошово-кредитну політику і самостійно робити прогнози.

"Політичну незалежність НБУ ви вже маєте на моєму обличчі, а ось економічну незалежність НБУ ми будемо мати тоді, коли самостійно зможемо робити макроекономічні прогнози", – уклала Гонтарева.

Нагадаємо, інфляція в липні 2014 завдяки здешевленню овочів сповільнилася до 0,4% з 1% у червні і 3,8% в травні. В цілому з початку поточного року споживчі ціни в країні виросли на 12%. У річному вимірі (відносно аналогічного місяця минулого року) інфляція прискорилася до 12,6%с 12% за підсумками червня, 10,9% – за підсумками травня, 6,9% – за підсумками квітня.

Держбюджет-2014 був побудований на прогнозі інфляції 14%, однак уряд вже погіршило прогноз цього показника на поточний рік до 19%.

В тренді
Укрпошта готується підвищити тарифи: як і на що злетять ціни
"Укрпошта" підвищить тарифи. Колаж "Сьогодні"

Реклама

Інфляційне таргетування - комплекс заходів, що вживаються державними органами влади з метою контролю над рівнем інфляції в країні.

Таргетування інфляції складається з декількох стадій:

  1. Встановлення планового показника інфляції на деякий період (зазвичай рік);
  2. Підбірка підходящого монетарного інструментарію для контролю над рівнем інфляції;
  3. Застосування цього монетарного інструментарію залежно від поточної необхідності;
  4. Порівняння рівня інфляції на кінець звітного періоду із запланованим і аналіз ефективності проведеної монетарної політики.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти