НБУ затвердив нові параметри монетарної програми

3 березня 2015, 16:11

Всі положення були узгоджені з МВФ

На засіданні Комітету монетарної політики були розглянуті і схвалені попередньо узгоджені з МВФ в рамках нової програми розширеного фінансування орієнтири монетарних агрегатів. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

"Зокрема, максимально допустиме зростання монетарної бази в 2015 році, узгоджене з макроекономічними прогнозами, було оцінено в 91 млрд. грн", – йдеться в повідомленні.

"Параметри монетарної програми передбачають наступне:

значна частина збільшення монетарної бази буде забезпечена шляхом надання кредитних ресурсів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для здійснення компенсацій вкладникам ліквідованих банків з метою відновлення стабільної роботи банківської системи;

жорстке обмеження зростання обсягів ОВДП у портфелі НБУ, тобто мінімізація фінансової підтримки Нафтогазу та державного бюджету;

Реклама

активне використання стерилізаційних інструментів для абсорбції надлишкової ліквідності банківської системи з метою нівелювання інфляційного та девальваційного тиску;

рівномірний квартальний розподіл перерахувань прибутку Національного банку до державного бюджету для недопущення дестабілізації грошового і валютного ринків", – йдеться в повідомленні.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

За оцінками фахівців Національного банку цей комплекс заходів разом з уже впровадженими адміністративними обмеженнями на фоні деескалації військового конфлікту на сході країни та отримання коштів від міжнародних фінансових організацій дозволить зняти напруження на грошово-кредитному ринку, знизити волатильність обмінного курсу і сформувати тенденцію на зниження інфляції до однознакового рівня в середньостроковій перспективі.

Як тільки зазначені тенденції набудуть стійкого характеру і за наявності ознак макрофінансової стабілізації, Національний банк України має намір поступово пом'якшувати грошово-кредитну політику і скасовувати введені адміністративні обмеження.

Раніше в НБУ відзначали істотне прискорення споживчої інфляції – у січні 2015 року до 28.5% в річному вимірі.

Реклама

"Основним фактором прискорення інфляції стало коригування цін, враховуючи девальвацію гривні. Загалом, валютний ринок України перебуває в стресовому стані, що в першу чергу пов'язано з негативними очікуваннями на фоні продовження військових дій на сході країни. З початку року знецінення обмінного курсу гривні до долара США склало близько 80%.

Навіть враховуючи екстраординарні умови функціонування української економіки, таке знецінення гривні було визнане надмірним і таким, що не відповідає фундаментальним макроекономічним параметрам", – йдеться в повідомленні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти