"НБУ спростив банкам придбання єврооблігацій МФО і суверенів з рейтингом від АА-"/"Аа3"

22 листопада 2016, 22:43

У НБУ переконані, що зазначені зміни дозволять банкам збільшити прибутковість від розміщення валютних коштів та скоротити кредитні ризики

Національний банк України (НБУ) дозволив банкам розміщувати валютні кошти у високоліквідних іноземних боргових інструментах з високим кредитним рейтингом за спрощеним порядком – без одержання індивідуальних ліцензій. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті фінустанови.

Реклама

Зокрема зазначається, що відповідні зміни в інструкцію про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон закріплені постановою правління НБУ №406 від 22 листопада 2016 року.

Згідно з документом, для того, щоб розміщувати валютні кошти у високоліквідних іноземних боргових інструментах з високим кредитним рейтингом за спрощеним порядком, уповноважений банк повинен мати генеральну ліцензію на залучення і розміщення іноземної валюти на міжнародних ринках, а емітентом інструменту повинна виступати міжнародна фінансова організація або країна "Великої сімки".

Крім того підкреслюється, що емітент повинен мати рейтинг не нижче "АА-"/"Аа3", що підтверджується Fitch Ratings, або Standard&poor's, або Moody's на дату придбання банком цих паперів.

Боргові цінні папери можуть бути номіновані в доларах США, японських ієнах, євро, фунтах стерлінгів, канадських доларах, а період між датою їх придбання і терміном погашення не повинен перевищувати п'ять років.

Реклама

Відповідно до змін, банк може купувати папери і надалі продавати їх тільки нерезидентам за межами України.

В НБУ переконані, що зазначені зміни дозволять банкам збільшити прибутковість від розміщення валютних коштів та скоротити кредитні ризики, пов'язані із зберіганням валюти на коррахунках у банках-кореспондентах.

В тренді
Податки для заробітчан і французький мільярд – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту
В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют

"У зв'язку з високою ліквідністю ринку казначейських зобов'язань, яка виражається в наднизьких спредах, у разі потреби банки зможуть реалізувати дані цінні папери до строку погашення з мінімальним впливом на ціну їх реалізації", – пояснив заступник глави НБУ Олег Чурій.

За даними НБУ, залишок коштів на коррахунках українських банків у банках-нерезидентах становить близько 5 млрд дол., а протягом року він коливався у межах від 4,5 млрд дол. до 5,5 млрд дол., причому переважно – це кошти у вільноконвертованій валюті.

Також у НБУ нагадали, що раніше банки могли розміщувати тимчасово вільну ліквідність в іноземній валюті або шляхом надання міжбанківських кредитів, або шляхом розміщення коштів на коррахунках.

Реклама

Раніше повідомлялося, що НБУ затвердив ряд нових незначних валютних послаблень для банків та їхніх клієнтів через наявність сприятливих умов на міжбанківському валютному ринку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти