НБУ зберігає прогноз споживчої інфляції на рівні 12%

3 листопада 2016, 21:51

У регуляторі запевняють, що такі прогнози інфляції відповідають цілям монетарної політики Національного банку

Національний банк України (НБУ) зберігає прогноз споживчої інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року, 8% – на кінець 2017 року і 6% – на кінець 2018 року. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" за жовтень 2016 року, передає прес-служба НБУ.

Реклама

Як зазначається, такі прогнози інфляції відповідають цілям монетарної політики Національного банку.

Незважаючи на те, що у вересні інфляція шостий місяць поспіль перебувала на однозначному рівні, до кінця поточного року вона прискориться до рівня 12%. Це відбудеться в основному внаслідок підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів.

Подальше уповільнення споживчої інфляції в 2017-2018 роках будуть визначати наступні фактори: нижча адміністративно-регульована інфляція завдяки менш істотному підвищенню тарифів на комунальні послуги.

Крім того, відносно низькою залишається базова інфляція, яка відбиває фундаментальні тенденції. Зокрема, імпортована інфляція буде уповільнюватися в умовах низької волатильності обмінного курсу, а також будуть поліпшуватися інфляційні очікування.

Реклама

По-третє, високий урожай стримуватиме зростання цін на сирі продукти харчування. Однак, дія факторів пропозиції (переорієнтація товарних потоків з інших країн через торгові заборони РФ, а також труднощі з експортом окремих українських продовольчих товарів з країн Близького Сходу), які мали істотний вплив на ціни в 2016 році, вже вичерпується. Це разом із зростанням цін на світових ринках продовольства викличе деяке прискорення інфляції сирих продуктів.

В тренді
Валютні кредити за день переведуть у гривню: Рада ухвалила потрібні закони

Інфляція як цього року, так і протягом наступних може відхилятися від траєкторії у разі реалізації шоків пропозиції.

Так, скасування державного регулювання вартості соціальних продуктів може зумовити вище, ніж прогнозується, зростання адміністративно-регульованих цін. У свою чергу, фактична інфляція може бути нижчою від прогнозних показників через позитивні шоки, якими можуть стати найкращі зовнішні умови (зростання цін на сировинні товари і збільшення попиту на українську продукцію) і прискорення реформ.

У той же час вагомою є невизначеність, пов'язана з намірами уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати.

Раніше в НБУ поставили за мету досягти рівня споживчої інфляції 12% до кінця 2016 року.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти