НБУ з 23 березня вводить санкції до дочок російських держбанків

22 березня 2017, 20:46

Санкціями заборонено здійснювати будь-які фінансові операції цих банків на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема, материнських структур

Національний банк України вніс зміни в нормативно-правову базу для забезпечення реалізації прийнятих Радою національної безпеки і оборони (РНБО) санкцій до українських банків з російським державним капіталом, відповідна постанова правління НБУ №25 від 21 березня набуває чинності з 23 березня.

Реклама

"Санкціями заборонено здійснювати будь-які фінансові операції цих банків на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема, материнських структур", – йдеться в повідомленні центробанку на його сайті у середу.

НБУ уточнює, що новою постановою розширив первісну постанову про санкції №654 від 1 жовтня 2015 року.

Крім того, регулятор заборонив банкам проводити операції, які націлені, сприяють або можуть сприяти уникненню таких санкцій, а також порушують, сприяють або можуть сприяти порушенню таких санкцій.

Як повідомлялося, 16 березня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України про застосування строком на рік санкцій до п'яти банків з російським капіталом: ПАТ "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (Промінвестбанк, ПІБ), ПАТ "ВТБ Банк", ПАТ "БМ Банк" в частині заборони виводити капітал за межі України на користь пов'язаних з ними осіб.

В тренді
Відставка міністрів, земельний закон і зарплати в СБУ – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Владислав Криклій, Ігор Петрашко, Максим Степанов / Колаж "Сьогодні"
В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
Реклама

Відповідно до нової постанови НБУ банкам з російським держкапіталом заборонено здійснювати будь-які операції на користь пов'язаних з ними осіб, які передбачають переказ коштів за межі України або наслідком яких може бути виведення капіталів таких банків за межі України. Зокрема, заборонено пряме та/або опосередковане здійснення будь-яких активних операцій (надання кредитів, депозитів, позик, у тому числі на умовах субординованого боргу, придбання цінних паперів, розміщення коштів на кореспондентських рахунках тощо). У цьому переліку також заборона на виплату дивідендів, відсотків, повернення міжбанківських кредитів/депозитів, грошових коштів з кореспондентських рахунків, субординованого боргу; розподіл прибутку; розподіл капіталу.

"Зазначені вище заборони не стосуються проведення підсанкційними банками розрахунків, ініціаторами яких є клієнти цих банків і наслідком яких є порушення вищезазначених заборон", – наголошується в документі Нацбанку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти