НБУ пророкує Україні 48% інфляції і падіння ВВП

26 червня 2015, 17:42

Ситуація буде поліпшуватися, заспокоює регулятор

Національний банк України (НБУ) прогнозує падіння ВВП в 2015 році на 9,5% при інфляції 48%. Відповідний макроекономічний прогноз затвердив комітет з монетарної політики НБУ, повідомляє прес-служба регулятора.

Реклама

"За оцінками Національного банку України, відновлення економічного зростання очікується з третього кварталу (у порівнянні з попередніми кварталами) насамперед за рахунок чистого експорту і завантаження вивільнених потужностей. Але в цілому 2015-го прогнозується падіння ВВП на рівні 9,5%. Відновлення зростання реального ВВП в річному вимірі прогнозується вже в 2016 році – на 3%", – повідомили в НБУ.

У Нацбанку відзначили, що девальваційний сплеск в лютому-березні зумовив істотне прискорення споживчої інфляції.

"Індекс споживчої інфляції з січня по травень виріс на 40,1%, а в річному вимірі інфляція прискорилася з 24,9% у січні до 58,4% у травні. Найбільше прискорення відбулося в березні і квітні, що було пов'язано з впливом на ціни пікової девальвації гривні наприкінці лютого і підвищенням тарифів у сфері житлово-комунального господарства. Ці фактори зумовили підвищення прогнозного показника споживчої інфляції на кінець 2015 року до 48% (базової – до 36%). Такий перегляд в першу чергу пов'язаний з відображенням динаміки цін в попередні місяці, а не очікуванням погіршення в майбутньому – в наступні місяці інфляція стабільно знижуватися – до 12% на кінець 2016 року", – повідомили в НБУ.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Уповільнення інфляції, за прогнозом регулятора, відбудеться внаслідок зменшення впливу ефектів девальвації, зниження цін на світових ринках, економічної активності нижче потенційного рівня, жорсткої монетарної та фіскальної політики.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти