НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк

7 квітня 2017, 21:18

За результатами діагностичного обстеження "Фінбанк" потребував докапіталізації і надав регулятору відповідну програму, проте за станом на 1 квітня не вжив обіцяні заходи

Національний банк України прийняв рішення про віднесення до категорії неплатоспроможних "Фінбанк", акціонери якого 2 лютого прийняли рішення про ліквідацію фінустанови.

Реклама

Як наголошується на сайті НБУ, за результатами діагностичного обстеження "Фінбанк" потребував докапіталізації і надав регулятору відповідну програму, проте за станом на 1 квітня не вжив обіцяні заходи.

Також НБУ не одержав у встановлений термін план заходів щодо приведення діяльності банку у відповідність з вимогами законодавства за операціями з пов'язаними особами.

"Неприйняття банком і його акціонерами запланованих заходів призвело до погіршення його фінансового стану. Зокрема, непогашення позичальником заборгованості за кредитами викликало необхідність формування резервів під кредитні ризики, що призвело до збитків і зниження регулятивного капіталу до від'ємного значення мінус 320 млн грн. Це, в свою чергу, спричинило порушення економічних нормативів. Також непогашення позичальником заборгованості за кредитами призвело до нездатності "Фінбанк" виконувати зобов'язання перед вкладниками і кредиторами", – наголошується в повідомленні НБУ.

Регулятор пояснив, що не зміг узгодити рішення акціонерів банку про ліквідацію фінустанови у зв'язку з невідповідністю обраних голови та членів ліквідаційної комісії вимогам законодавства.

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images
Реклама

Також повідомляється, що за даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, 99% вкладників "Фінбанку" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану суму 200 тис. грн. Клієнти з більш високими обсягами вкладів отримають виплати у межах суми, гарантованої фондом. Загальна сума відшкодування становить 2,9 млн грн.

За інформацією НБУ, ключовим власником істотної участі в банку є український бізнесмен Олександр Грановський.

"Фінбанк" (м. Одеса) працює на ринку України з 1993 року. У 2015 році народний депутат України Юрій Береза заявив, що "Фінбанк" пов'язаний з лідером терористичного угруповання "Оплот" Євгеном Жиліним, який воював на стороні терористів "ДНР". Грановський банк придбав у власність у жовтні 2014 року, уклавши угоду з колишнім контролером банку Борисом Кауфманом. 11 січня цього року Національний банк визнав неплатоспроможним "Платинум Банк", який належить Кауфману та Григорію Гуртовому.
Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти