НБУ пропонує посилити обмеження на готівкові розрахунки втричі

4 серпня 2016, 20:47

У НБУ нагадали, що на сьогодні встановлені граничні суми розрахунків готівкою

Національний банк України (НБУ) пропонує обмежити готівкові розрахунки за участю фізичних осіб сумою 50 тис. грн і пропонує громадськості обговорити цю ініціативу, повідомляється на веб-сайті НБУ.

Реклама

"НБУ пропонує встановити граничну суму розрахунків готівкою фізосіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), а також фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис грн", – вказується в повідомленні.

У НБУ нагадали, що на сьогодні встановлені граничні суми розрахунків готівкою: 10 тис грн – підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня; 150 тис грн – фізосіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) і фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

За даними Нацбанку, комплексною програмою розвитку фінансового сектора України передбачено до 2020 року забезпечити рівень готівки в економіці (відношення М0 до ВВП) не вище 12% – в 2014 році цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015 зменшився до 14,6%.

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

"Зростання безготівкових розрахунків збільшить надходження фінансових ресурсів суб'єктів національної економіки в банківську систему і підвищить ліквідність банків. Зменшення готівкових розрахунків сприятиме детінізації економіки країни, зростанню надходжень до Державного бюджету України", – наголошується в повідомленні.

Реклама

Пропозиції та зауваження до проекту відповідної постанови НБУ приймаються до 5 вересня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти