НБУ отримав нові кошти для ПриватБанку

29 грудня 2016, 18:58

Нацбанк при цьому спростував думку, що відтік депозитів з банку провокує посилений попит на валютному ринку

Національний банк України (НБУ) для погашення ПриватБанком (Дніпро) кредитів рефінансування викупив у нього облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на 25,8 млрд грн, випущені Міністерством фінансів для докапіталізації банку після його націоналізації. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

Як повідомляється, отримані від продажу цінних паперів кошти ПриватБанк в основному направив на погашення заборгованості перед центробанком за кредитами рефінансування.

"Вчора, після монетизації, ПриватБанк погасив цю заборгованість перед регулятором. Таким чином, зазначені кошти будуть спрямовані на покриття відтоку депозитів банку і, відповідно, не матимуть істотного впливу на валютний ринок та рівень інфляції", – підкреслив центробанк.

Нацбанк при цьому повторно спростував твердження, що відтік депозитів з банку провокує посилений попит на валютному ринку.

"З 19 грудня приплив коштів населення в інші банки вдвічі перевищив відтік депозитів фізосіб з ПриватБанку. Більше того, період їх відтоку з банку був нетривалим – лише три дні, після чого повернення коштів населення для фінансування фінустанови відновилося", – констатує НБУ.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

Як повідомлялося, після рішення уряду про націоналізацію ПриватБанку НБУ 18 грудня надав йому кредит рефінансування на 15 млрд грн під 16% річних на термін до 30 грудня 2016 року з метою підтримки ліквідності та забезпечення безперебійного обслуговування клієнтів, роботи відділень і банкоматів, своєчасних розрахунків.

Крім того, 22 грудня НБУ надав ПриватБанку ще 10 млрд грн рефінансування з метою підтримання ліквідності банку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти