НБУ послабив валютні обмеження

26 травня 2016, 09:09

Регулятор спростив покупку валюти на міжбанку

Національний банк України (НБУ) скоротив на день термін депонування уповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів. Таке рішення зафіксоване в постанові №332.

Реклама

Зміни вступають в силу з 1 червня 2016 року.

Проведення таких операцій, як і раніше буде вимагати підтвердження з боку НБУ. "Але якщо досі терміни перевірки контрактів і терміни попереднього депонування гривні збігалися, тепер вони можуть відрізнятися", – зазначає Нацбанк.

Здійснити покупку валюти можна буде на другий день після надання НБУ інформації для підтвердження операції (режим Т + 2), але клієнти додатково матимуть дві можливості:

  • перерахувати кошти в гривні на окремий рахунок за день до підтвердження НБУ і провести покупку в день підтвердження від НБУ;
  • перерахувати кошти на окремий рахунок за день до дати покупки валюти після отримання підтвердження Нацбанку, яке діє протягом 30 днів.

Уповноважені банки повинні будуть надавати НБУ інформацію щодо загального обсягу гривні, задепонованих для майбутньої покупки валюти за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України НБУ. Така інформація повинна подаватися в той же час, що і інформація про загальний обсяг обов'язкового продажу, запланованому на наступний робочий день – до 18:15 поточного дня.

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
Реклама

"Такий крок спростить процедуру купівлі іноземної валюти та сприятиме збільшенню обсягу оборотних коштів бізнесу, доступних для фінансування поточної діяльності. В той же час це збереже можливості Національного банку щодо прогнозування попиту і пропозиції іноземної валюти та попередження надмірних коливань обмінного курсу гривні, які виникають в внаслідок тимчасових дисбалансів на валютному ринку", – відзначає НБУ.

Як уточнили в НБУ, ці зміни вводяться в рамках поступового ослаблення тимчасових антикризових заходів, введених в 2014 – 2015 рр.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти