НБУ оголосив неплатоспроможним ще один банк

5 червня 2015, 18:51

Через відсутність коштів банк своєчасно та в повному обсязі не виконував законні вимоги кредиторів

Національний банк України (НБУ) визнав банк "Національний кредит" (Київ) неплатоспроможним.

Реклама

"5 червня 2015-го Національний банк України відніс ПАТ "Банк "Національний кредит" до категорії неплатоспроможних", – йдеться в повідомленні відомства.

Згідно з повідомленням, раніше банк був віднесений до категорії проблемних у зв'язку з системним порушенням законодавства, що регулює питання запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також у зв'язку з погіршенням якості активів і, як наслідок, ліквідності.

При цьому план фінансового оздоровлення банку не виконувався, що призвело до погіршення його фінансового стану. Через відсутність коштів банк своєчасно та в повному обсязі не виконував законні вимоги кредиторів.

"Всупереч вимогам ст. 58 закону "Про банки і банківську діяльність", якою встановлено обов'язок власників істотної участі в банку приймати своєчасні заходи для запобігання настання неплатоспроможності банку, власником істотної участі в банку не було вжито своєчасних заходів для достатньої фінансової підтримки ПАТ "Банк "Національний кредит", – наголошується в повідомленні.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Відповідно до законодавства України банк, віднесений до категорії неплатоспроможних, підпадає під юрисдикцію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який вводить тимчасову адміністрацію.


Банк "Національний кредит" заснований в 1996 році. Найбільшим акціонером банку на 1 квітня 2015 був Андер Оністрат (30,4373%).

Згідно з даними Нацбанку, до 1 квітня 2015 за розміром загальних активів банк "Національний кредит" займав 47-ме місце (2,853 млрд грн) серед 133 діючих українських банків.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти