НБУ пояснив ситуацію з інфляцією в Україні

14 вересня 2017, 15:01

Інфляція в 2017 році буде знижуватися повільніше, ніж регулятор припускав раніше

У серпні споживча інфляція продовжила зростання в річному вимірі і склала 16.2%, вибившись з прогнозу Національного банку України (НБУ). Такі дані оприлюднила прес-служба Нацбанку, відзначивши при цьому, що в кінця року інфляція в Україні може сягнути уповільнення – хоча і вийде за межі цільових 9,1%.

Реклама

Разом з тим, в місячному вимірі індекс споживчих цін знизився на 0,1% завдяки сезонному здешевленню плодоовочевої продукції, одягу і взуття, зазначили в НБУ.

"Фактична інфляція в річному вимірі перевищила траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в інфляційному звіті за липень 2017 року", – заявили в регуляторі.

Реклама

Перш за все, більш швидка, ніж передбачалося, інфляція обумовлена, на думку НБУ, високими темпами зростання цін на сирі продукти харчування і тютюнові вироби.

"Як і в попередні місяці, до цього призвели чинники з боку пропозиції – несприятливі погодні умови навесні поточного року зумовили подорожчання фруктів і овочів, а значні обсяги експорту м'ясної та молочної продукції – до її подорожчання на внутрішньому ринку", – пояснили в Нацбанку.

Незважаючи на це, фундаментальне інфляційний тиск залишався помірним, зазначили в НБУ.

"В Україні продовжилося поліпшення інфляційних очікувань – як професійних експертів, так і населення. У цілому, рівень їх очікувань зараз знаходиться на історичному мінімумі за весь час ведення таких опитувань – 7,2% і 10% відповідно", – розповів заступник голови НБУ Олег Чурій.

В тренді
Валютні кредити за день переведуть у гривню: Рада ухвалила потрібні закони
Реклама

Це, на думку Чурія, зіграло позитивну роль і дещо стримало зростання споживчих цін.

Іншим стримуючим фактором для інфляції був стан валютного ринку. "Курсові очікування стимулювали населення активно продавати готівкову валюту", – пояснив заступник голови НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

У НБУ пояснили, що відбувається з курсом гривні в Україні

За прогнозом Нацбанку, до кінця 2017 інфляція в річному вимірі буде прагнути до уповільнення, перш за все, завдяки таким факторам:

  • висока база порівняння минулого року;
  • очікувана помірна волатильність обмінного курсу;
  • згасання ефектів "інфляційних сюрпризів".
Реклама

 Разом з тим, в НБУ прогнозують, що в 2017 році інфляція знизиться повільніше, ніж передбачалося в липневому прогнозі (до рівня 9,1%). Відповідно, інфляція сильніше відхилиться від центральної точки цільового діапазону 8% +/- 2 п.п. на кінець 2017 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

 На що вистачає української пенсії і що зміниться після реформи

"Крім того, в останні місяці зросли ризики посилення фундаментального тиску на ціни в середньостроковій перспективі, зокрема з боку попиту", – зазначили в Нацбанку, пояснивши це можливим стимулом у вигляді зростання бюджетних і пенсійних виплат.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти