НБУ дав прогноз щодо дефіциту поточного рахунку на найближчі роки

1 червня 2017, 20:00

Нацбанк і уряд повинні акцентувати увагу на питанні покращення інвестиційного клімату, щоб відновився приплив зовнішнього капіталу

Національний банк України (НБУ) прогнозує збереження дефіциту поточного рахунку платіжного балансу в найближчі роки на рівні 4 млрд доларів США. Про це повідомив директор департаменту фінансової стабільності центробанку Віталій Ваврищук.

Реклама

"У зовнішньому секторі існують певні ризики, які, на щастя, мають свій компенсатор. Основний ризик, це дефіцит поточного рахунку платіжного балансу. За нашими прогнозами він буде зберігатися на рівні 4 млрд доларів США протягом наступних кількох років", – сказав він під час XII щорічної банківської конференції в Києві у четвер, 1 червня.

Ваврищук при цьому зазначив, що для покриття цього дефіциту Україні необхідно буде залучати капітал на зовнішніх ринках. Відповідно НБУ і уряд повинні акцентувати увагу на питанні покращення інвестиційного клімату, щоб відновився приплив зовнішнього капіталу.

"Борговий капітал поки до нас не заходить. Прямі іноземні інвестиції різко впали: за перший квартал вони склали близько 100 млн доларів США, що дуже мало. На сьогодні дефіцит поточного рахунку в значній мірі перекривається за рахунок населення, яке продає валюту зі своїх заощаджень. Ця валюта, по суті, забезпечує наявну збалансованість валюти на міжбанківському ринку і певну стабільність гривні ", – сказав він.

Керівник аналітичного відділу групи ICU Олександр Вальчишен, в свою чергу, зазначив, що прогнозований НБУ рівень дефіциту поточного рахунку є природним наслідком розвитку економіки. Він навіть може зрости, якщо економіка прискорить зростання.

В тренді
Зміни в Податковому кодексі і пенсії по "Укрпошті" – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

У той же час, зазначив експерт, ризиком є заяви окремих представників влади – політиків, законодавців і експертного співтовариства – про необхідність одночасно підтримувати і стабільний курс, і процентну ставку, і при цьому зорієнтувати зростання ВВП на рівні 6-7%.

"На мій погляд, це взаємовиключні цілі. У короткостроковому періоді це реально, якщо у країни є великий зовнішній кредитор, будь то Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, або будь-який іншої кредитор, офіційний і / або приватний. Але кредити в іноземній валюті мають властивість різко "зупинятися". Наслідком цього буде черговий сплеск попиту на валютні резерви. У результаті, НБУ виявиться в тій же ситуації, в якій він залишався завжди, коли є внутрішній попит на валютні резерви і керівництво центробанку з політичних причин не зможе відмовити в його задоволенні через необхідність підтримки стабільності в країні. Звісно, це відкриває дорогу для чергової різкої девальвації ", – пояснив Вальчишен.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти