Насиров: Патріотизм закінчується, коли потрібно заплатити податки

21 жовтня 2015, 18:39

Спрощений податок для юросіб скасований не буде, проте його формат зміниться, запевняє глава ДФС

Раніше прийняті законодавчі зміни, що стосуються спрощеного податку для юридичних осіб, сьогодні дозволяють великим підприємницьким мережам працювати як сотні спрощенців, заявив голова Державної фіскальної служби України Роман Насиров. "У нас в суспільстві перейшли кордон від спрощенки – до схеми, від спрощенки – до чогось подібного до офшорів", – сказав він під час інтерв'ю в програмі "Лівий берег" на телеканалі "24".

Реклама

Спрощений податок в Україні повинен залишитися, однак тільки для дрібних і середніх підприємців, вважає Насиров. Фіскальна служба виступає за "правильний" формат спрощенців і буде боротися з тим, щоб схеми спрощеного оподаткування використовувалися для оптимізації податків середнім і великим бізнесом, пояснив Насиров.

Сформована в Україні ситуація, коли ресторани і магазини працюють як спрощенці, будучи при цьому бізнесом, неприйнятна.

"Я вважаю Україну і українських громадян дуже патріотичними. І мені дуже-дуже шкода, що патріотизм іноді закінчується, коли потрібно заплатити податки", – сказав глава ДФС.

Нагадаємо, що в Україні були представлені дві основні концепції податкової реформи: від Міністерства фінансів і Податкового комітету Верховної Ради. В останньому пропонується зниження податку на доходи фізичних осіб до 10%, податку на додану вартість – до 15%, єдиного соціального внеску – до 20%, а також перехід до податку на розподілений прибуток за ставкою 15%. Відносно спрощеної системи оподаткування проект передбачає збереження без змін базових елементів в першій і другій групах, зниження максимального річного обороту в третій групі з 20 млн грн до 5 млн грн з підвищенням ставки податку з 4% до 10% протягом трьох років: на 2 процентних пункти щорічно. Критеріями віднесення до четвертої групи для сільгоспвиробників пропонуються річний оборот до 100 млн грн і площа земель в обробітку до 100 млн грн.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти