Наростити видобуток газу і підвищити енергонезалежність: в ДТЕК Нафтогаз назвали спосіб

7 листопада 2019, 18:41

Саме завдяки системному підходу до застосування інновацій ДТЕК Нафтогаз успішно освоює ущільнені пісковики

За допомогою впровадження інноваційних технологій можливо суттєво наростити запаси та обсяги видобутку газу на діючих родовищах.

Реклама

Про це заявив на IV Київської конференції зпо сучасним методам буріння Ньюфолк НКЦ Іван Гафич, директор з розвідки і перспективного розвитку ДТЕК Нафтогаз.

Експерт підкреслив, що значний потенціал для нарощування видобутку містять важковидобувні запаси , однак їх розробка несе багато викликів. Саме завдяки системному підходу до застосування інновацій ДТЕК Нафтогаз успішно освоює ущільнені пісковики, з яких раніше не вдавалося отримати промислові припливи газу. Так, частка видобутку компанії з таких колекторів зараз складає 20%.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні

"Інноваційні технології дозволили компанії наростити 7 млрд куб. м технічно видобувних та економічно обґрунтованих запасів газу на Семиренківському родовищі. Також завдяки інноваціям ми вперше отримали стабільний промисловий видобуток з девонських відкладів, що мають аномально високі пластові тиски та граничні значення параметрів продуктивних пісковиків на Мачухському родовищі. Застосування бурових розчинів на вуглеводневій основі у сукупності з іншими геолого-технічними заходами дозволило компанії збільшити дебіти свердловин на 100-150 тис. куб. м на добу. Отож, впровадження інновацій вкрай необхідно для досягнення енергонезалежності України", – зазначив Іван Гафич.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти