Податок на виведений капітал: Данилюк розповів про подробиці

1 грудня 2017 20:50

Так, одним з компенсаторів втрат бюджету може стати зниження витрат держсектора в 2019 році

Податок на виведений капітал, який може бути введений замість податку на прибуток з 1 січня 2019 року, передбачає оподаткування дивідендів за ставкою 15% і прирівняних до дивідендів платежів за ставкою 20%. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк під час презентації відповідного законопроекту бізнес-асоціаціям.

Реклама

"Що є об'єктом оподаткування? Або дивіденди, або прирівняні до дивідендів платежі. Дивіденди будуть оподатковуватися за стимулюючою ставкою 15% ... Будуть також оподатковуватись прирівняні до дивідендів платежі за ставкою 20% – це роялті, відсотки", – пояснив міністр.

За словами Данилюка, на перших етапах втрати доходів бюджету від скасування податку на прибуток і впровадження нової системи оподаткування можуть скласти близько 30 млрд грн на рік.

Одним з компенсаторів втрат для збалансування бюджету може стати зниження витрат державного сектора в 2019 році.

Не пропусти!
Росія – Данія: відео голів та огляд розгрому збірної РФ на Євро-2020
20-річний Міккель Дамсгор забив Росії

Данилюк зазначив, що вказаний законопроект може стимулювати зростання економіки, дозволить власникам бізнесу вирішувати, виводити кошти або реінвестувати їх у виробництво, а також буде протидіяти відтоку капіталу.

Реклама

"Будуть втрати, за різними оцінками вони складають від 25 до 40 млрд грн. Ми думаємо, що вони складуть приблизно 30 млрд грн. Але є і позитивний вплив на економіку", – зазначив міністр.

Як відомо, прийнятий Верховною Ради в першому читанні проект держбюджету на 2018 рік передбачає зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 3%. Також в 2018 році очікується скорочення дефіциту держбюджету до 2,4% ВВП з 2,7% ВВП за підсумками 2017 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти