"Нафтогаз України" вперше за п'ять років вийшов на прибуток

11 квітня 2017, 11:35

За підсумками 2016 року "Нафтогаз" планує виплатити державі більш ніж 15 млрд грн дивідендів та авансового внеску з податку на прибуток

НАК "Нафтогаз України" опублікував перевірену аудиторами фінансову звітність компанії як окремої юридичної особи (не консолідована) за 2016 рік, згідно з якою вперше за п'ять років НАК вийшов на прибуток. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

Реклама

Згідно з фінансовим звітом, починаючи з 2016 року, "Нафтогаз" перетворився з одержувача бюджетної допомоги в донора державного бюджету.

За результатами 2016 року компанія планує заплатити державі дивіденди в розмірі 13,3 млрд грн (50% від прибутку 2016 року). Крім того, планується сплатити ще 2,4 млрд грн авансового внеску з податку на прибуток. Такі показники правління "Нафтогазу" заклало в фінансовому плані на 2017 рік.

Через це, як відзначили в НАК, істотним ризиком для ліквідності "Нафтогазу" і його здатності здійснювати виплати залишається неприйняття законодавчих актів і рішень, передбачених в урядовому плані дій щодо реформи корпоративного управління в "Нафтогазі".

Прес-служба "Нафтогазу" пояснює, що, оскільки кредитні лінії, залучені "Нафтогазом" у міжнародних фінансових організаціях, безпосередньо пов'язані з реалізацією реформи корпоративного управління, "будь-які порушення у виконанні затверджених планів можуть призвести до скасування кредитних ліній і вимогу негайного повернення коштів з боку кредиторів ".

Реклама

Протягом 2016 року "Нафтогаз" як окрему юридичну особу сплатив до бюджету податків та інших обов'язкових платежів на суму 16,3 млрд грн і став другим за величиною платником податків в Україні.

"Через це вперше за останні 10 років компанія не отримувала бюджетного фінансування", – відзначили в прес-службі НАК – зокрема, у 2015 році Нафтогаз заплатив податків на 17,9 млрд грн, але при цьому отримав з бюджету 29,7 млрд грн .

_2016__00_-

Інфографіка: прес-служба "Нафтогаз Україна"

За результатами 2016 року Нафтогаз отримав чистий прибуток у розмірі 26,5 млрд грн, який був забезпечений переважно прибутком від транзиту. При цьому компанія отримала збиток у напрямку діяльності "Оптова торгівля газом" в розмірі 2,9 млрд грн. 40% цього збитку, як пояснили в НАК, обумовлено реалізацією газу для споживачів, які підпадають під дію спеціальних зобов'язань (постанова КМУ від 01.10.15 №758).

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому
Реклама

Найбільш прибутковим сегментом діяльності Нафтогазу був транзит природного газу (28,7 млрд грн прибутку). Крім того, Нафтогаз отримав позитивний результат від участі в капіталі підприємств групи (2,4 млрд грн прибутку). З іншого боку, збитковою була діяльність з оптової торгівлі газом (2,9 млрд грн збитку).

Ще 1,7 млрд грн збитків принесли інші витрати, зменшені на інші доходи. У цю суму включені забезпечення під судові справи, втрати від курсових різниць, доходи з залишків на рахунках та інші нарахування. "При цьому Вперше за останні 10 років компанія НЕ отримувала бюджетного фінансування", – відзначілі в прес-службі НАК – зокрема, у 2015 році Нафтогаз заплатив податків на 17,9 млрд грн, та при цьому отримав з бюджету 29,7 млрд грн.

_2016__01_-Інфографіка: прес-служба "Нафтогаз Україна"

У порівнянні з 2015 роком , доходи від транзиту природного газу в 2016 році зросли на 7,4 млрд грн. "Це сталося через збільшення обсягу транзиту на 15,1 млрд куб м (22,5%) та девальвації національної валюти", – відзначили в "Нафтогазі".

При цьому зменшення збитків від оптової торгівлі природним газом (2,9 млрд грн проти 42,4 млрд грн в 2015 році) стало наслідком реформування ринку природного газу, вважають в НАК.

Реклама

У 2016 році Нафтогаз отримав прибуток від участі в капіталі підприємств групи в розмірі 2,4 млрд грн, тоді як за результатами 2015 року збиток за цим напрямком склав 6,2 млрд грн.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" не імпортує природний газ за контрактом з ПАТ "Газпром" вже 500 днів – з 26 листопада 2015 року, закуповуючи ресурс виключно на західному кордоні України.

Нагадаємо, , в квітні Україна може отримати перше рішення Стокгольмського арбітражу за позовом до "Газпрому" щодо газового контракту, який у 2009 році погодили Тимошенко і Путін. Також в Стокгольмі знаходиться другий позов "Нафтогазу" з транзитного контракту.

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти